שרברב ומנעולן מומחה אינסטלטורים נותנים אחריות לעבודתם עם מלא ידע בתחום שיודעים לסדר את הבעיות באופן מהיר תוך כדי שיפוץ השירותים והצנרת
שאיבות ביוב בצפון
שרברב ומנעולן מומחה המגלים של נזילות המים בעלי הבחנה מקצועית עם הרבה וותק שיודעים לאתר נזילות מים תוך כדי שיפור הניקוז של המרזב
שאיבות ביוב במרכז
שרברב ומנעולן מומחה המנקים של האבנית בדודים אמינים עם הרבה אהבה למקצוע שיודעים לאתר נזילות מים תוך כדי איתור הרטיבות בקירות
שאיבות ביוב בדרום

מחפש ביובית? הגעת למקום הנכון!

תחום האינסטלציה הוא תחום רחב וגדול מאוד. כתוצאה מכך לבעלי המקצוע יש מגוון רחב של כלים וטכניקות אשר משמשים אותם לפתרון של בעיות בתחום. החל מהכלים הקטנים ביותר. כמו קפיץ קטן שמוצאים לפתוח את הסתימות הפשוטות ביותר בכיור שבבית ועד לכלים ענקיים שפותרים את הבעיות במערכת הביוב המרכזית של ערים גדולות. אחד הכלים היעילים ביותר לפתרון של בעיות אינסטלציה הוא ביובית. ביובית היא משאית שפותרת בעיות של סתימה ושואבת כמויות של נוזלים.

מתי נזמין ביובית?

צריך להזמין ביובית בשני מצבים האחד כאשר מתרחשת הצפה. בדרך כלל מתרחשת ההצפה כתוצאה מסתימה של חלק מסוים בצינור. הסתימה גורמת לכך שחלק מהצינור מתפוצץ ומציף חלקים גדולים מהבניין. הסיבה השנייה להזמנת ביובית היא ניקוי של הצינורות המרכזיות בבניין. ביובית מסוגלת לדחוף מים בלחץ גבוהה במיוחד וכך לגרום לצינור להתנקות לחלוטין מכל לכלוך שמצטבר עליהם במשך שנים של שימוש.

להיכן נזמין את הביובית?

הביובית ערוכה להעניק שירותי ניקוי ופתיחת סתימות בכל מקום שנדרש בו השירות- הביובית יכולה לטפל במגוון רחב של בעיות אינסטלציה. החל מבעיות באינסטלציה של בית פרטי, של בניין מגורים גדול ואפילו בבעיות אינסטלציה של בנייני משרדים ענקיים. הביובית צריכה להתאים לבעיה שאותה אתם רוצים לפתור. לכן חשוב מאוד להסביר לחברה שממנה אתם מזמינים את הביובית את כל הפרטים של הבעיה ושל המבנה המדובר. עליכם להסביר לחברה את כמות המים לשאיבה, את אופי הפיצוץ. את כמות המים שיוצאים לשעה ואת כמות נזמן שעברה מאז שנתגלתה הבעיה. כמו כן חשוב להסביר על אופי המבנה שדורש את התחזוקה. לפני כמה זמן הוא נבנה ולאיזה כלי רכב הוא נגיש.

מהי ביובית?

רכב הביובית, הינו רכב גדול בעל מיכל וצינור שאיבה, שבאמצעותו ניתן לשאוב ולרוקן לגמרי את קווי הביוב. רכב הביובית שואב את כל נוזלי הביוב שצפים על פני השטח, וכך השטח נשאר נקי לאחר השאיבה, ותרך זמן מה, האוויר יגרום לריח הרע להתפוגג. הצינור שואב את נוזל הביוב אל המיכל במהירות וביעילות, ולא משאיר שום טיפת נוזל. גם בור הביוב, יישאר נקי לאחר השאיבה, ממש כמו בור חדש.

 

לכל הביוביות יש שתי שימושים עיקריים. השימוש הראשון הוא לשאיבת מי ביוב, והשימוש השני, הוא לשטיפה יסודית של קו הביוב. במצב שטיפה, ממלאים את המיכל במים, והצינור מתיז את המים בעוצמה רבה לתוך קו הביוב. כאשר יש הצטברות לכלוכים בצינור, זרם המים החזק, גורם לכלוך הדבוק בדפנות הביוב, להיפרד מדפנות הצינור, ולזרום בצורה חלקה בתוך צינור הביוב.

משאית הביובית מסיבית במיוחד, עובדה זו מקשה רבות על עבודתה באזורים בהם דרכי הגישה מעט בעייתיות. במידה ונתקלים בבעיות אינסטלציה קשות ומקיפות במיוחד באזורים בהם ידוע כי דרכי הגישה קשות במיוחד, כדאי לדעת כי ישנה אפשרות אחרת וטובה הרבה יותר, ביובית קטנה. הביובית הקטנה יוצרה על מנת להצליח להתמודד נכון עם המקומות הבעייתיים לגישה, והיא מסוגלת לבצע בדיוק את אותן הפעולות שהביובית הגדולה מסוגלת לבצע. השוני היחיד בין הגדולה לקטנה הוא בגודל המיכל אשר מונח על גבה של המשאית האינסטלציה.

ביובית כעזרה ראשונה- פתרון מקצועי ומתאים למגוון בעיות בביוב

כאמור, צינור הביובית שואב בעוצמה גבוהה, ולכן הוא מצליח גם לשאוב ענפים, עלים, ולכלוכים, ושכבות שומן שהצטברו בתוך הביוב. זו הסיבה, שלאחר השאיבה גם הרצפה תהיה נקייה לגמרי מנוזלי הביוב, אך גם הבור נקי לגמרי, משום שצינור הביובית שואב לכלוכים שאי אפשר היה לשאוב בדרך אחרת, ומעיף את כל השכבות שהצטברו במהלך השנים בדפנות הבור. כאשר אתם מזמינים שירותי ביובית, כדאי לכם להיות מודעים לכך שהביובית מהווה עזרה ראשונה שתפתור לכם לחלוטין את בעיית נזילת הביוב לטווח הקצר, ותשאיר לכם שטח נקי, ואוויר נקי ונעים לנשימה, אך זה לא פתרון לטווח הארוך. כאשר יש נזילות וסתימות חוזרות ונשנות, כדאי לכם להיעזר בצוות חברתנו שיעזרו לכם לגלות מה מקור הבעיה, ולבצע במקצועיות פתרונות ארוכי טווח, כמו ניקוי קווים, החלפת שוחת ביוב, החלפת כל התשתית ביוב, ועוד.

בנוסף, בבעיה של שורשים בביוב ישנן מגוון שיטות שונות הנועדות להתגבר על בעיית השורשים בצנרת החל מחיתוך מקצועי של השורשים, קטילת השורשים ועוד. תחילה עושים ניקוי שורשים באמצעות שאיבות ביוב, או שטיפת ביוב – זרם מים בלחץ חזק מאוד מוחדר לקו הביוב, פעולה זו גורמת לפתיחת סתימות שהצטברו והיא גורמת לסילוק השורשים  החוצה.