רכישה והתקנה של דודי שמש באור יהודה – מגוון דודי שמש , במחיר זול – התקשר

קצת היסטוריה על דודי שמש- אור יהודה

ישראל היא מדינה שבה מזג האוויר הוא נוח וקבוע באופן יחסי. כולנו יודעים, שיש ארבע עונות שנה קבועות. ושבאחת מהן מזג האוויר הופך להיות חם ובעל טמפרטורה סבירה גבוהה במיוחד. לפיכך, ייצרו חברות של דודי שמש את המנגנון הפועל על מנת לנצל ככל האפשר את קרני השמש בתור מקור של אנרגיה סולארית מתקדמת. השימוש בדודי שמש בישראל הלך והתרחב החל משנות ה- 60 של המאה הקודמת דווקא בזכות האפשרות לתכנן את חימום מכל המים בחודשים הרבים הנפרסים על פני השנה. למעשה, בחודשים אלו אין כל צורך לבזבז אנרגיות אחרות של גז או של נפט ובהחלט אין טעם לצרוך חשמל מיותר. חשוב לזכור, כי במדינת ישראל למעט חודשי הקיץ החמים גם המהלך שאר עונות השנה רוב הימים הם נעימים וחמימים, ולכן בהחלט ייתכן מצב שגם בעונת האביב או הסתיו ואפילו בעונת החורף- ניתן להיעזר בדוד השמש דווקא על מנת לחמם את המים.

ההימנעות משימוש בחשמל או בסוג אחר של אנרגיות מביא את דיירי הבית באופן ישיר להחלטה להיעזר ביצרניות דודי השמש הביתי על מנת לאפשר שימוש מקסימלי בטבע לצורכי האדם. השמש היא טבעית, היא בחינם והיא יכולה לסייע לנו לחמם את המים הביתיים. מה יותר מזה?

קרני השמש הטבעיות מחממות לנו את קולטני הדוד העשויים נחושת ופניהם החשופים מצופים בזכוכית המקבלת אנרגיה סולארית והופכת אותה לחום. בתוך גוף הקולטן מצוי צינור שמעביר את החום הישר אל גוף החימום המתרכז במכל המים הגדול. לאט ובהדרגה ככל שהטמפרטורה החיצונית עולה, כך מצליחים הקולטים לחמם ביתר שאת את המים הרבים שמצטברים במכל.

אם בשנים הראשונות שבהן שווקו דודי שמש עדיין הייתה התלבטות, האם להיעזר בהם לצורך חימום מים- הרי שכיום אין כל ספק, שמדובר בהצלחה כלכלית ובניסוי המוצלח ביותר בשיעור ניצולי אנרגיה חיונית.

מבחינה היסטורית כדאי לדעת, שדודי השמש לא תמיד היוו מוקד משיכה מוסכם, ואכן היו זמנים שבהם השוק נקלע למשבר עקב התלבטות, האם הם מכערים את נופי הערים, אלא שהיתרונות רבים מהחסרונות- וכך הפכו הדוודים חלק אינטגרלי מחיינו!