רכישה והתקנה של דודי שמש בקריית אונו – מגוון דודי שמש , במחיר זול – התקשר

אז מהו בעצם דוד שמש? קריית אונו

שום חברה אנושית אינה יכולה להתקיים ללא מים רותחים. הצורך להתקין מכשיר שמסוגל לנצל את האנרגיה של השמש הטבעית ולהתייחס אליה כאל מתקן לחימום מים ביתי לא תמיד מתגמלת ומשתלמת בטווח הקצר. להיפך- ההוצאה עבור קניית דוד שמש, התקנתו ותחזוקתו בשנתיים הראשונות היא גבוהה באופן יחסי. אלא שדווקא לאורך זמן ניכר, ששיטה זו משתלמת ביותר, מכיוון שבזכותה יש חיסכון אדיר בהוצאות החשמל החודשיות.

אז מהו בעצם אותו מכשיר שמנצל את האנרגיה של השמש? מהו דוד שמש? הדוד הוא למעשה מכל גדול של מים המסוגל לנצל את האנרגיה הסולארית לטובת חימום המים שמוחזקים בתוכו. דודי שמש מוכרים לנו משימוש ביתי ופרטי, ואולם הם בהחלט נפוצים גם במרכזי בילוי, תעשייה ועוד. לרוב דוד השמש פופולרי במיוחד בתפקודו בעונת הקיץ החמה, שכן בחודשים אלו שבהם קרני השמש הלוהטות מחממות במהירות הן את הדוד עצמו והן את הקולט הצמוד אליו- כך יש אפשרות לניצול מקסימלי של האנרגיה הסולארית והפיכתה לאנרגיית חום.

הדוד המוכר לנו מורכב ממספר חלקים מרכזיים- משני גופים פשוטים יחסית – גוף החימום המצוי בתוך כלי נראה כמו מכל מים גדול. הגוף מחובר באמצעות צינוריות ספירליות לחומר מבודד המצוי בתוך מכל המים. ההקפדה על חיבור טכני מקצועי זה- תפקידה לשמור על יעילות חימום המים יחד עם זהירות מתבקשת.  כל דוד חייב להיבנות על פי תו תקן מחייב, ולעולם אין לוותר ולהקל ראש בקניית מערכת של דוד שמש שלא מופקת מחברה מורשית ומוסמכת. אמנם, על פי החוק, חל איסור מוחלט לשווק דוודים שבהם נערך שינוי או שדרוג של פס הייצור הקונבנציונלי, ועדיין ניתן למצוא חברות שמהוות נתח לא קטן בענף זה, שבהן קיימת תפיסה לגיטימית של שיפור התהליך ושינוי קווי המתאר של הייצור הפופולרי.

ובכל מקרה, כל מכל מים חייב להיות מחובר בסופו של דבר לקולט שנראה מעין תבנית מלבנית שמחופה בזכוכית ובאמצעות חשיפתה לקרני השמש מתחמם הצינור המצוי בה ומצליח להרתיח את המכל כולו. רוב הקולטים אינם מונחים, כידוע, באופן מאוזן על גבי הגגות, אלא בצורה משוטחת כדי לקלוט את קרני השמש.