רכישה והתקנה של דודי שמש בהרצליה – מגוון דודי שמש , במחיר זול – התקשר

מה הוביל להתלבטות קשה בנוגע לשימוש בדוד שמש? הרצליה
מדוע ניצול קרני השמש הוא יעיל ומשתלם?

מערכת דודי שמש מציעה אלטרנטיבה יעילה לדודים המבוססים על שימוש בגז, בנפט ובחשמל. דוודים אלו יעילים במיוחד והם אידיאליים ליישומים שבהם אספקת הגז והשמן מוגבלת או למקרה שבו מחירי החשמל הולכים ונוסקים. למעשה במדינות רבות בעולם בעידן המודרני החלו לאכוף את תקנות הפליטה המחמירות. לאור נזקי העבר כולנו מודעים יותר לניסיון לשמירה על כדור הארץ ובמיוחד על מניעת זיהום האוויר שלו. יכולת הניטור של זיהום האוויר ומניעתה חייבות להתבסס על שימוש אלטרנטיבי באנרגיות שאינן פולטות גזים רעילים לאוויר כדור הארץ.

את מערכת דוד השמש, המכל והקולט המבוססים על ניצול מרבי של אנרגיית השמש הקיימת גם ככה בחודשים רבים מהשנה. חימום סולארי הוא למעשה טכנולוגיה חדשנית המאפשרת לאנשים למקסם את רוב ימות השנה החמימים לחימום מים לתועלת בני משפחה. מובן, שהטכניקה הזאת מצויה גם בבניינים מסחריים, תעשייתיים ועוד. בכל מבנה שבו ניתן להציב את גוף הדוד על חלקיו- רצוי לנצל את קרני השמש הטבעיות ולא להגיע למצב של הוצאות חשמליות מיותרות.

אם נדמה לנו כיום, שמראה של דודי שמש רבים המצטופפים על גג מבנה הוא מראה טבעי, הרי שלא תמיד זה היה כך. בשנות ה-60 וה-70 של המאה הקודמת במדינת ישראל התעורר ויכוח ציבורי נוקב ומשמעותי. מצד אחד היה ברור לכול, כי דודי השמש הם כלי נהדר לניצול אנרגיית השמש ולחיסכון עצום הן בצריכת נפט וגז ובוודאי בהוצאות החשמל. ואולם, לא היה ספק מנגד, שהצבת דודי השמש על גבי הגגות של בניינים רבים מכערת המידה ניכרת את הנוף ופוגמת באווירה בגלל המראה המגושם שלהם. ואולם, בעקבות משברים כלכליים ותקופות של קושי אמיתי להפיק אנרגיות ממקורות אחרים- הובילו היצרנים מגמה חדשה שהלכה והתפשטה – אספקת מים חמים ביעילות ובמהירות לכל דורש במחיר סביר מבלי לצרוך חשמל בהוצאות גבוהות במיוחד דווקא בחודשי הקיץ ומבלי לבזבז משאבי אנרגיה נדרשים לצורכי הממשלה. בהדרגה הפך מראה הדוודים המתנוסס מעל בניינים לשגרתי, עד כי כיום אין כל מניעה להציב דוד שמש בבנייני המגורים.