רכישה והתקנה של דודי שמש בגבעת שמואל – מגוון דודי שמש , במחיר זול – התקשר

למה מדינות רבות מפצות ומשדלות את התושבים להשתמש בדוד שמש?
איך חברה מקצועית תוכל לסייע בהתקנה מיטבית? גבעת שמואל

לאחרונה כולנו עדים לעלייה משמעותית של מחירי החשמל בישראל ובשאר מדינות העולם. נשאלת השאלה- מהו הפתרון שיכול להקל על הוצאה משמעותית זאת? אחת מהתשובות נעוצה בגוף המצוי דווקא מחוץ לבית, גוף שרובנו לא רואים ביומיום, אך יכולה להביא לחיסכון עצום בהוצאות החודשיות- דוד השמש. הוספת מערכת של דוד שמש על גג המבנה תנצל למעשה את האנרגיה הסולארית לבית ותביא לשימוש במים רותחים תוך חיסכון מיטבי בהוצאות החשמל. לאורך כל חיי הדוד יהיה ניכר באופן מהותי חשבון חשמל שמתבסס על הפעלת פתרונות חימום אלטרנטיביים, כמו: שימוש בדוד חשמל, חימום המים באמצעות הפעלת מנגנון גז לבין היכולת לחמם בקלות את המים הזורמים בצינורות הבית באופן פשטני באמצעות דוד חשמל המותקן על גג המבנה ומנצל את חום השמש על מנת להרתיח את המים שבמכל. מדובר למעשה בתכנית פעולה פשוטה למדיי- בדיוק כמו שלוקחים סיר מים חמים ומניחים אותו בחסות השמש הקופחת וכעבור כמה שעות המים חמים ורותחים למגע- כך בדיוק המכל המורכב על גג המבנה מתחמם באמצעות האנרגיה הסולארית וזורם לאחר מכן בצינורות המים הישר אל ברזי המטבח והאמבטיה. בנוסף, מכיוון שמדינות רבות מעוניינות גם לדחוף את אזרחיהן לחיסכון במשאבים מיותרים וגם למנוע שחיקה מהירה והדרגתית בכמות הנפט לצורך בניית מאגרים לשעות חירום, רוב הממשלות מציעות תמריצים והנחות על מנת שאנשים ירכשו דוד שמש ויעדיפו אותו באופן חד משמעי במקום דוד חשמל.

אמנם הרכישה ההתחלתית של דוד השמש אינה זולה וכן יחד אתה מגיעה גם ההוצאה למתקיני הדוד ולבעלי המקצוע הקשורים בהפעלתו הראשונית, ואולם על פי מחקרים רבים, לאחר שלוש שנות הפעלה בלבד כל מערך התשלומים מתאזן והוצאה הראשונית מוחזרת באמצעות חיסכון יעיל בהוצאות חשמל חודשיות. קיזוז מחיר ההתקנה הראשוני מהוצאות החשמל הגבוהות עשוי להוות גורם מרכזי להחלטתם של רבים לרכוש את דוד השמש.

איך חברה מקצועית תוכל לסייע בהתקנה מיטבית? רק בעלי מקצוע בתחום הדוודים יוכלו להתאים את גודל הדוד המיטבי ולבצע התקנה יעילה שתביא לפתרון הצורך במים חמים.