איטום וקירות גבס בראש העין

הידעתם שקבלן האיטום הוא אחד מבעלי המקצוע המבוקשים ביותר בשלב הבנייה? ראש העין

אחד מהנזקים המשמעותיים ביותר שעלול להיגרם למבנה שעשוי רובו מבטון נגרם כתוצאה מחלחול מים. לכאורה רבים מאמינים, כי בטון הוא החומר החזק והעמיד ביותר בעולם. ואכן כולנו רגילים לשמוע על מבני בטון מזוינים שנחשבים מקלטים וחדרי מיגון בעתות מלחמה. ואולם, דווקא התכונה הקשה מכול שייכת לחומר זה. הבטון הוא חומר שעלול להיות אוורירי במיוחד ובכל מאפשר למעשה לחדירה לא רצויה של נולים לתוכו. כאשר בית נבנה מתקרת בטון ללא שלב איטום מרכזי ומקצועי- הוא אמנם נראה מוגן וחזק, אבל בעצם כל נזילה של גשם בעונת החורף עלולה לשבש את עמידותו.

כאשר אנו מדמיינים תהליך של ביצוע בניית מבנה חדש – אנו זוכרים את קבלן הבנייה, האינסטלטור האחראי לצנרת המים והאינסטלציה, לחשמלאי האחראי על מערכת החשמל, הריצוף, הטייח, הנגר שמבצע עבודות נגרות שיוצרות דלתות, מטבח וארונות אמבטיה.

את מקצוע האיטום אנו לעיתים שוכחים או מחשבים כשולי שמגיע מידיי פעם כך על מנת לבצע סיכה מעל הגג הנתון כדי לבצע פעולת איטום מיטבי לצורך מניע חדירת נוזלים וגשמים בעונת הגשמים.

יצירת תהליך האיטום לבית שנבנה מחייבת שיתוף פעולה משמעותי בין איש האיטום לשאר אנשי המקצוע. לוחות הזמנים החופפים גורמים לפעולות הכרוכות זו בזו פעמים רבות. לרווח הלקוח ולתועלתו חשוב מאוד שתתבצע פעולת קשר מדויקת ביניהם.

יצירת נזק לבית וגרימה עוגמת נפש – איכות חיים ירודה. פגיעה קשה ברכוש וכמובן בראות – עובש, רטיבות, במיוחד לבעלי מערכת חיסונית חלשה.

בניגוד למקובל לחשוב- האיטום אינו קשור דווקא לגג המבנה ולכיסוי המעטפת החיצונית שלו. למעשה , למערנו הרב, כולנו בכל עונת חורף ובכל תקופת גשמים מכירים את התופעה שלפיה ישנה חדירה של מי גשמים דרך סדקים ופגמים במעטפת החיצונית של גג הבניין. בתחילה מדובר רק בחלחול עדין של מי גשם, אלט שאז בהחלט יכלה להיווצר רטיבות או תקלת איטום חמורה. חשוב לדעת, כי נזקי איטום חמורים עלולים להוות גורם מרכזי של פגיעה חמורה במבנה.