שיפוצניקים קרית אונו

איך לבחור את מומחה השיפוצים?

שיפוץ הבית הוא הפתרון המושלם לאנשים המרוצים מהבית אך רוצים לחדש את העיצוב בהתאם לטרנדים ולאופנה שהשתנתה. אולם, כאשר יש בעיה פתאומית בבית, כמו נזילה בצנרת או קיר פגום, התקלות אלו מחייבות את הקריאה לקבלן שיפוצים מוסמך ומומחה שיוכל לטפל במקרה ביעילות. אך לעיתים יש גם רצון לעדכן את הבית ולהפוך אותו למקום חדש ומרענן, ללא תקלות מיוחדות.

במקרים כאלה, ניתן לפנות לבעלי מקצוע מתחום השיפוצים, כמו שיפוצניקים, אשר עשויים לעזור בשדרוג הבית באמצעות שדרוג צבעים, החלפת רצפים או שדרוגים אחרים. חשוב לציין כי, בתחום זה כלולים אנשי מקצוע לא מוסמכים באופן חוקי, אך במקרים מסוימים, כמו שדרוגים קטנים ושיפוצים פשוטים, ניתן לשקול לשים לב לבעלי מקצוע כאלה.

ישנם אנשים הנולדים עם כושר יצירתי במיוחד- זה בא להם בטבעיות והם אוהבים להתעסק, לתקן ולשפץ. במקרים כאלו יש אפשרות לאחד את העיסוק עם התחביב ולהפוך באופן רשמי להנדימן כפי שאנו מכירים גם בשם – שיפוצניק. השיפוצניק יכול לתקן רק חלק קטן מהבית. לצבוע, לתקן עבודות חשמל קלות, להרכיב עבודות נגרות שאינן דורשות איש מקצוע. וכן, במקרים רבים פשוט שווה לשכור קבלן שיפוצים בעל כישרון אסתטי באופן טבעי, קבלן שיפוצים בעל ניסיון רב ובעל המלצות,  והוא כבר יתכנן את מראה הבית החדש שלכם. בכל בית יש פוטנציאל שחבוי בו. לעתים מדובר בבית ישן מאוד, קטן מאוד, כזה שלא עוצב באופן מקצועי מלכתחילה. ועדיין שיפוצניק שידע לצבוע, לתקן, להתקין ולשנות יוכל לבטא את קסמו של כל בית או מבנה ולשנות את מראהו לרענן ומחודש.

לפיכך, אם מדברים על תכנון של ביצוע עבודות שיפוצים, הרי שיש צורך בתכנון מוקפד ומלא עוד בטרם מחליטים על תחילת העבודות. לעתים במהלך התכנון מגלים בעיות מבניות או מגבלות של אפשרות השיפוץ, ואז יש צורך לחשוב על שינוי של התוכנית הראשונית. מובן, שחשוב גם לקבוע סדר גודל מדויק של תרשים מזומנים ותקציב. לא פעם מתחילים את השיפוץ רק בנקודה אחת ומסוימת ומסיימים אותו עם בית לתפארת, אבל חור גדול ולא מתוכנן בכיס. מכאן שלפני כל תחילת חוזה התקשרות והחלטה על רוחב השיפוץ ואיכותו- כדאי לקבוע סדר עדיפויות, להחליט מה חשוב ומה לא, מה הכרחי ועל מה ניתן לוותר. כמו כן צריך לזכור, שישנם חומרי איכות רבים ומגוונים הנעים במנעד מחירים רחב. על מנת לקבל החלטה נבונה, כדאי להתייעץ עם השיפוצניק לגבי האפשרויות הקיימות בשוק, הצורך הספציפי שלכם ובמיוחד יכולת העמידה בתשלום.