שיפוצים ביחזקאל קזז

למה חשוב שבעל הבית יהיה מעורב בתהליך השיפוץ? ומה מהות הקשר בינו לבין השיפוצניק? שיפוצניק ביחיאל קזז אור יהודה

השיפוצניק עם כל "הרצון הטוב" ועם כל הניסיון, היכולת המקצועית והניסיון בסך הכול עושה את עבודתו השגרתית. זאת הסיבה שבעל הבית עצמו חייב להיות שותף עיקרי כבר בשלב התכנון דרך תהליך ביצוע השיפוץ וכמובן בעת גמר העבודה ושלב התשלום. השיפוצניק עשוי להציע כבר מלכתחילה תכניות טובות וקלות ליישום, תכניות שיעלו זול יחסית ויהיו גם נוחות לעבודתו כבעל מקצוע, ואולם אם תכניות אלו אינן מתאימות לצרכינו או לחזון שאותו ראינו, רצוי להתערב במהלך התכנון, לנסות למצוא פתרונות ולא להתאכזב בגמר העבודה.

כמו כן, חשוב מאוד שכל בעל בית שמביא שיפוצניק לביתו יהיה מעורב באופן מלא וממשי בכל תהליך השיפוץ. פעמים רבות נוצר מצב של החלטות פתאומיות הנובעות ממקרים בלתי צפויים. למשל: אם במהלך השיפוץ תכננו לשדרג רק את ארונות המטבח ולהוסיף מספר אלמנטים דקורטיביים לצורך שיפור המראה והאווירה, אלא שאז התגלה, שצינורות האינסטלציה חלודים ומיושנים מאוד וכי בזמן הקרוב יהיה צורך להחליפם, הרי שבעל הבית יהיה חייב לקבל החלטה מידית: האם לשפץ כעת רק על פי התכנית הראשונית ולהשאיר את החלפת הצנרת למועד מאוחר יותר הגם שהדבר יהיה כרוך בעוד תקופת שינויים ושיפוץ או שמא לטפל בצנרת כבר בהזדמנות זו.

החלטות מעין אלו חייבות להתקבל במשותף על ידי בעל המקצוע בתחום השיפוצים, שכן כלל לא בטוח שהוא מומחה גם בעבודות אינסטלציה או/ ו מערכת הביוב הביתית ומאידך, בעל הבית אמור להחליט להרחיב מאוד את השיפוץ: גם להאריך את משך הזמן שלו, לסטות במידת מה מלוחות הזמנים המשוערים ובוודאי להוציא כסף רב שלא תוכנן. לכן, על בית הבית להיות מעורב לחלוטין במהלך השיפוץ ולהוות גורם מכריעה בהחלטות שונות שמתקבלות לגביו.

בנוסף, לעתים בגלל אופן ההתקשרות עם בעל מקצוע שנכנס לביתנו במשך מספר שבועות, בגלל השיתוף הרב שאנו חווים אתו בקשר לתכניות מראה הבית ועיצובו- נדמה, שבעל המקצוע הפך להיות "חבר". ואולם, חשוב מאוד לשים לב, עדיין מדובר בבעל מקצוע בעל אינטרסים שיצא מהר מאוד מהחיים שלנו, ולכן ההחלטות הסופיות חייבות להיות שלנו.