שיפוצים ברמת אפעל

איך אפשר לשפץ חדר אמבטיה באופן המוצלח, הזול והאיכותי ביותר? רמת אפעל איכות עבודה, לוח זמנים מוקפד, ביקורת בסיום עבודת השיפוץ וכמובן אחריות מקיפה על כל העבודה

ברוב מקרי השיפוץ של חדר האמבטיה לא מדובר ברצון להתחדש ולעצב חלל מרכזי באופן טרנדי ואדריכלי, אלא בחידוש חדר פונקציונלי, בעל לקויות בעקבות רטיבות, עובש בקירות או בלאי סביר שנגרם עם שנות שימוש רבות בחדר בעל פונקציות רבות: מערכת צנרת ואינסטלציה, מערכת ביוב, מערכת חשמל, עיצוב וחיפוי קירות ועוד.

הרבה מאוד רכיבים נקשרים בשיפוץ חדר האמבטיה דווקא כתוצאה מהעובדה שהוא מורכב מאוד פונקציונלית. לכן, לפני תחילת עבודת השיפוץ רצוי לבחון מה כדאי באמת להחליף ואת מה ניתן למנוע כדי לחסוך בעלויות. למשל, אחת הדרכים המוכרות לחסוך כסף רב בהריסת חדר אמבטיה ובבנייתו מחדש היא לשמור, ככל האפשר, על גופי האינסטלציה הקיימת ליד זו החדשה. שכן ככל שיהיה לשיפוצניק צורך בשבירת רצפות, העברת כבלים או צינורות מים וביוב רק בגלל שינוי מיקום גופים פונקציונליים אלו: כיור, שירותים ועוד, הרי שעלות השיפוץ תעלה באופן דרמטי. מובן, שאם איש המקצוע יגלה שחיווט מערכת החשמל או צינורות האינסטלציה מיושנים, חלודים, אינם שמישים עוד. הרי שלא תהיה בררה אלא בהחלפתם. במקרה כזה יהיה קל יותר לבצע שינוי נוסף הקשור למיקום האלמנטים. אבל, כאמור, אם אין צורך לגעת במהלך השיפוץ במערכות הנסתרות- רצוי להשאיר את מיקום האלמנטים קרוב ככל האפשר לאלו הקיימים.

ואולם, ישנם לקוחות רבים שהיו רוצים לשנות את מראה חדר האמבטיה שלהם, דווקא משום שהוא צפוף, מקרין מרחב קטן ולא נוח באופן שימושי. גם במקרה כזה- אם מדובר בלקוח בעל תקציב מוגבל, הרי שניתן לזכור שבאמצעות מספר טריקים ושיטות עיצוביות אפשר בהחלט "להגדיל" את חדר האמבטיה או ליתר דיוק ליצור רושם של מרחב גדול ומרווח הרבה יותר. לדוגמה: שימוש בדלתות מקלת מזכוכית שקופה עדיף משימוש בווילון אטום שמהווה חסימה בולטת למרחב הקיים. הגדלת חלון החדר- אם הדבר אפשרי או הקניית שיטה להגברת תחושת האור בחלל, גם אם אור היום חסום בעקבות שימוש בחלון מזכוכית חלבית.

חשוב ביותר לפני כל תהליך של תחילת שיפוץ הוא כמובן בדיקה מדויקת של יכולת תשלום, תקציב השיפוץ והמצב הכלכלי הנתון. בנוסף, לפני כל שיפוץ יש להחליט על גודלו בהתאם לנוחיות המשפחה ולצרכים שלה. חשוב לזכור, שבכל מקרה ישנם חלקים בבית שמתבלים כתוצאה משימוש יתר, לדוגמה חדרי אמבטיה ובכלל חדרים רטובים עלולים לספוג עובש עם השנים, ארונות מטבח עלולים להתיישן, דלתות לחרוק ועוד. אם מדובר בשיפוץ פונקציונלי, חשוב למרכז את עיקרו לחידוש של מה שחייבים ולא להתפזר עם רעיונות עיצוביים.