שיפוצים ברעננה

שיפוץ מטבח- גם לכם יש חלום כזה? חזון של עיצוב אדריכלי מרשים או סיוט מטורף? איך אפשר להפוך את השיפוץ לחוויה בלתי נשכחת באמצעות שיפוצניק מקצועי?- רעננה

שיפוץ בית בכלל ושיפוץ מטבח בפרט נחשבים בעיני רבים כתקופה מלחיצה ומסויטת. די אם תשאלו מספר אנשים על שיפוץ שעברו בביתם, הם עלולים לספר לכם על מטרד יומיומי, אי נוחות ברמה בלתי נסבלת, עיכוב באספקה ולוחות זמנים שהשתבשו. מובן, שלרובם תהיה שאלה, האם השיפוץ אכן היה נדרש בעקבות התקופה שעברו במהלכו.

האם כל שיפוץ חייב להיראות סיוט מתמשך? האם באמת כדאי מראש לוותר על שדרוג מראה הבית בגלל חשש ממטרד ואי נוחות? ברור שלא. אנחנו חיים בתקופה מודרנית שבה חזון אדריכלי נחשב חלק אינטגרלי ובלתי נפרד ממראה הבית כולו. תחושת דיירי הבית והרגשתם ביחס לעיצוב הדירה שבה הם חיים עשויות להכריע את סדר היום ואת איכות החיים ממש. מכיוון שכך, בית מיושן, בעל מראה לא אסתטי חייב לעבור תהליך של שינוי- בין שינוי אסתטי קל כדי לשנות מעט מסגנונו ועד לשיפוץ מקיף וכולל שמביא להמרת החוויה הקיימת בשהייה בו.

שיפוץ מטבח הוא שלב מרכזי במיוחד בשינוי המרכזי שעובר הבית כולו. המטבח הוא לב לבו של הבית, במקרים רבים הוא זה שמעניק לבית את הערך העיצובי- סגנוני שלו: מטבח קלאסי יתאים לבית באווירה קלאסית, מטבח כפרי בהכרח יביא לתחושה של טבע וחזרה למקורות וכן הלאה. אלא שהמטבח הוא גם אחד המרכיבים היקרים ביותר בכל בית. עלותו נאמדת בין אלפים בודדים למטבחון משרדי ועד עשרות אלפי שקלים עבור מטבח ביתי ממוצע. המטבח הוא אחד הרהיטים היקרים ביותר בבית ומחירו נע באופן משמעותי בכסף רב במיוחד עבור משפחה ממוצעת. אמנם יש הבדל בין מטבח שימושי וקטן בדירות סטודנטים לבין מטבח יוקרתי וגדול בעל ארונות אחסון רבים, שיש נדיר, שימוש בחומרי גלם יוקרתיים וכמובן שילוב של אלמנטים דקורטיביים שעולים כסף רב. החלפת מטבח, אפוא, היא לא עניין של מה בכך. מדובר בהוצאה כלכלית חריגה שלא מתאימה לכל משפחה, ובוודאי שתקציב החלפת מטבח עלול להקשות מאוד. לכן, לעתים ראוי לחשוב לכיוון של שיפוץ מקיף של המטבח- החלפת אלמנטים רבים, עיצוב פינות אסתטיות על מנת להימנע מפירוק מטבח ורכישתו של אחר חדש.          באמצעות שיפוצניק מקצועי ניתן להפוך את חלום המטבח החדש למציאות.