שיפוצים באחוזה רעננה

מה חשוב לדעת לפני שנכנסים לתקופת שיפוצים? ואיך השיפוץ לא יהפוך לסיוט לילה שמתגשם? אחוזה רעננה

שיפוץ יכול להיות חלום שמתגשם ועלול חלילה גם להיות סיוט לילה שמתעורר לתחייה. הכול תלוי, כמובן, בבעל המקצוע ששכרנו. שיפוץ הוא תחום נרחב הקשור לשיפור מבנה והחלפת אלמנטים ישנים ובלתי שמישים בו לפי דרישות הלקוח ולפי צרכיו. בתוך מגוון רחב זה של עבודות שיפוץ- חשוב לוודא שהשיפוצניק שאותו אנו רוצים לשכור אכן מיומן, בעל ידע וניסיון בכל הסוגים. לעתים אכן השיפוצניק מודה בפה מלא, שהוא אינו עובד במערכות חשמל או במלאכות נגרות, ואולם לשם כך הוא יכול למצוא עבורנו בעל מקצוע נוסף מומחה ומוסמך.

חשוב לזכור, ששיפוץ עשוי להיות חוויה מטלטלת ומרגשת. לרוב מתכננים שיפוץ לפחות מספר חודשים אם לא שנים, וכמובן חוסכים כסף רב לאט ובהדרגה על מנת לאפשר את תשלום הביצוע לפי תכניות וחזון. ואולם, חוויות שיפוץ שאחרים עוברים עלולות להוות הגשמת כל הסיוטים ותקופה בלתי נסבלת. מובן, שהכול תלוי בהכנה הראשונית ובתכנון המדויק ביותר. במהלך ההכנה יש שלב של תכנון השיפוץ בפרטי פרטים- רצוי עם איש מקצוע מומחה, כגון: אדריכל או מעצב פנים. יש שלב של תכנון לוח זמנים והחלטה על תקציב סופי, אבל חלק הארי שעלול להכריע איך ייראה השיפוץ הוא ללא ספק הבחירה הקפדנית בבעל המקצוע. לא כדאי, כמובן, לפזר את מטלות השיפוץ אצל בעלי מקצוע שונים, אם אין לנו מפקח על התהליך כולו. לוחות הזמנים חייבים להישמר בהקפדה ויש צורך כמובן בתיאום מלא ומוחלט גם בין בעלי המקצוע- בינם לבין עצמם וגם בין אספקת חומרי הגלם ואביזרים נלווים הקשורים לשיפוץ לבין העבודה עצמה. לפיכך, נהוג לשכור קבלן שיפוצים בקי ובעל ניסיון על מנת שהוא ינהל את הפרויקט ויהיה אחראי גם על הבאת בעלי מקצוע שונים לפי הסדר, לפי הצורך וגם על עמידה בלוח זמנים קפדני.

התכנון של מלאכת השיפוץ חייב להיות סופי ומחלט לפני תחילת העבודה. לעולם אין לקיים החלטות של הרגע האחרון בהיקף השיפוץ ובסוגו.