שיפוצים בדיזנגוף

למה כדאי להשכיר את שירותיו של קבלן שיפוצים מיומן ואחראי? מה יכול להקל עלינו במיוחד בעת שיפוץ בית? דיזינגוף

תהליך שיפוץ של בית הוא תהליך המערב בעלי מקצוע שונים ומגוונים. כדי למנוע אי הבנות ושיבושים במהלך העבודה, כדאי למצוא שיפוצניק שיהיה מיומן בתחומי השיפוץ השונים: איטום, צבע וטיח, נגרות קלה, גבס, חשמל ואינסטלציה או להיעזר בשירותיו של קבלן שיפוצים המעסיק צוות של בעלי מקצוע שונים על פח תחום התמחותם.

כל שיפוץ מתחיל קודם כל בתכנית מקיפה של כל הצפוי גם מבחינת לוחות זמנים, גם מבחינת פעולות השיפוץ הנדרשות לפי סדרן וכמובן היקף העבודה כולה ושכר העבודה על כל מרכיב ומרכיב. לפני שתיסגר התכנית הסופית של השיפוץ – בין אם היא עוצבה בידי אדריכל או מעצב פנים ובין אם היא תוכננה באופן חובבני יותר ובלתי מקצועי על ידי בעל הבית בשיתוף עם השיפוצניק המנוסה- יש לקבוע כל פרט וכל מהלך בתוכה באופן סופי ומוחלט. לעולם לא להניח לתכניות להיות פתוחות ולקבל החלטה ברגע האחרון תוך כדי מסע השיפוץ.

כל בעל מקצוע אמון על תחומו, כל בעל מקצוע מבין היטב דווקא בתחום המיומנות שלו, ולכן יש לאפשר לקבלן השיפוצים להזמין את בעלי המקצוע שיבצעו את עבודתם על הצד הטוב והאיכותי ביותר לפי לוח זמנים שנקבע מראש. אין כל טעם לנסות למהר או לזרז את התהליך ובוודאי שאין להתערב בשיקול דעתו של קבלן השיפוצים. אם החלטנו לשכור את שירותיו כמומחה על לכל מלאכת השיפוץ, אנחנו חייבים לסמוך עליו ולהפוך אותו הלכה למעשה כ"מנהל הפרויקט הראשי". כך, כדי למנוע טעויות של אי הבנות או שיבושי תקשורת שעלולים להוביל לפגיעה בעבודת השיפוץ – בעלי הבית לא יפנו בנפרד לכל בעל מומחיות, אלא רק לקבלן השיפוצים הראשי. הוא זה שיהווה לאורך כל תהליך בחירת התכנית, מהלך השיפוץ וסיומו מפקח בפועל על מהלך העבודה בכל תחום וכמובן המעבר והשילוב בין תחומי שיפוץ שונים. מובן, שכדי לרכז את כל התהליך בידיו של אדם אחד, קבלן השיפוצים חייב להיבחר רק אם השתכנענו מעל לכל ספק, שמדובר במקצוען, בעל ידע והבנה בתחומי השיפוץ השונים, אדם מיומן ועתיר ניסיון שישמש קבלן על- מנהל פרויקט השיפוץ.