שיפוצים בצומת בילו

שיפוץ בית או עיצוב אדריכלי שיהווה שיפור המראה – רק בידי שיפוצניק עתיר ניסיון על מה אסור להתפשר לפני תחילת השיפוץ? צומת בילו

כשלקוחות שרוצים לתכנן שיפוץ נרחב לביתם פונים לבעלי מקצוע ומתייעצים איתם, לרוב חשוב להם לקבל טיפים הוגנים ומקצועיים מבעלי ידע וניסיון כדי להפוך את המסע לחוויה. שיפוץ בית הוא תהליך של הגשמת חלום לשפר את איכות החיים ולהעלות את מראה הבית למצב תכנוני ואדריכלי מיטבי. ואולם, כולנו יודעים שבעיני רבים המילה "שיפוץ" לא מותירה תחושה נעימה של התחדשות וחוויה מפעימה, אלא להיפך של מסע מורכב ומתיש, של סיוט בלהות שקם לתחייה. מובן, שעל מנת להפוך את השיפוץ לתהליך אפשרי, מאתגר אך לא מפחיד חשוב במיוחד להתייעץ עם בעלי מקצוע, לקבוע עם שיפוצניק מומחה ומיומן ולקבוע סעיף מוגדר במיוחד הן של תקציב והן של לוחות זמנים מדוקדקים.

כדי להחליט מה בדיוק יכלול השיפוץ כדאי לזכור, שיש אפשרות להתאים את הבית לאורחות החיים והסגנון האופנתי הייחודי לבני המשפחה הדרים בו או לשפץ את הבית באופן קלאסי שיתאים גם לדיירים הבאים אם יהיו.

שיקול ההחלטה על דפוס השיפוץ- האם ללכת על טרנדים אופנתיים מתחלפים או על פי סגנונות קבע מוכרים- לרוב מוכרע על ידי מעצבים ולאחר ייעוץ מיטבי איתם על פי צורכי המשפחה והעדפותיה. ובכל מקרה, ישנם כללים ברזל המחייבים בכל מהלך שיפור פני הבית: חשוב מאוד לנסות, ככל האפשר, להעניק מראה בהיר של אור לבית. אם אפשר על ידי ארונות בהירים, מראות במקום דלתות ארונות, פתיחת חלונות או הגדלתם וכמובן שימוש מושכל במיוחד בגופי תאורה. אפקט גודל הבית והיכולת ליצור מראה של חלל גדול ורחב יותר תלוי במידה רבה לא בשטח הריאלי של המבנה, אלא במסוגלות לעצב אותו בסגנון אסתטי ומתאים.

לרוב שיפוץ של בית כולל עבודות רבות ושונות- על מנת להפעיל את שיקול הדעת העיצובי במסגרת המגבלות האפשריים הן מצד המבנה והן מהפן הכלכלי חשוב מאוד לבחור בשיפוצניק בעל ניסיון רב ובעל מומחיות על מנת לקבל ממנו לא רק עבודת שטח פונקציונלית, אלא גם ובעיקר עצות מועילות ותורמות.