שיפוצים בערד

לפני שמתחילים עבודת שיפוץ בבית צריך לבדוק מספר דברים - שיפוצניק מערד

בטרם התחלת פרויקט שיפוץ בבית, הכי חשוב להכין מבעוד מועד – תכנון מדוייק, לוח זמנים, וכמובן צריך לבדוק את התקציב המדויק.

תחילתו של כל שיפוץ מוצלח מתחיל בתכנון נכון ומדויק, בחינה של תקציב ובדיקת יכולת כלכלי. שיפוץ הוא תהליך של שיפור ושדרוג המבנה לאחר שבלאי מהשימוש בו מספר שנים. לא תמיד יש צורך לשפץ את כל המבנה, אלא חלקים ממנו. לפעמים הצורך וברצון השיפוץ צריך להיות גדול ומשמעותי, אך בגלל מגבלות תקציביות, דהיינו חוסר נזילות כספית או בגלל מגבלות שקשורות לתכנון המבנה, לגודלו ולסוגו, אזי המציאות קצת רחוקה מהרצון. לכן, כאשר מתחילים לתכנן בכלל מערך שלם של שיפוץ יש להחליט, האם מדובר בעבודות של צבע וטיח, ריצוף או אולי עבודות מורכבות יותר שכוללות שינוי בקירות ושבירתם כמו אינסטלציה וחשמל. בכל מקרה שבו מתחילים לתכנן עבודת שיפוץ, יש לבדוק שקבלן השיפוצים מומחה בכל תחומי השיפוץ או שהוא עובד עם קבלני משנה מתאימים. חשוב להבין, שלעתים חייב להיות סדר בין אנשי המקצוע ולוח הזמנים ביניהם חייב להיות מסונכרן באופן מדויק ביותר. לשם כך, חובה לפרוס לוח זמנים מדויק ותכנון של כל בעלי המקצוע שאמורים להיכנס לשיפוץ ולבחון את סדר הגעתם באופן מוקפד.

בנוסף, עוד דבר חשוב שצריך לקחת בחשבון הקשור דווקא במלאכת השיפוץ נשען על העובדה שברוב המקרים בני הבית נשארים לגור בתוכו בזמן השיפוץ עצמו. זאת תקופה של לכלוך, בלבול, אי סדר משמעותי. אבל היא חולפת. ככל שתכנון השיפוץ יהיה מדויק יותר, כך הטרדה ועוגמת הנפש במהלכו יהיו סבירים. לפני תחילת השיפוץ חשוב לעדכן את הקבלן באורח חייכם כדי שהוא יוכל להחליט כיצד לבודד את האזור המשופץ מבלי לפגוע בשאר אורחות החיים. כמו כן, כאשר מדובר בבית עם ילדים קטנים, הרי שברור שאי הסדר עלול להבהיל אותם ולגרום להם לפגיעה בביטחון של היציבות השיגרתית שלהם.

לכן בטרם השיפוץ יש להסביר להם על פי גילם את העומד להתרחש בבית, לחזק אותם בכל שאלה או חשש ולהעניק להם תחושה של ביטחון שמדובר בתקופה קצרה.