חוקר פרטי בתל אביב – חוקרים פרטיים מקצועיים, במחיר זול – התקשר

מה אנחנו לא יודעים על חוקרים פרטיים ולא סיפרו לנו? תל אביב

איך פועלות חברות חקירה למען מיצוי של חשיפת האמת?

איך אפשר לבחור עובדים מוצלחים כצוות במשרד חקירות?

חוקרים פרטיים או כפי שהם מכונים בלשים מבצעים עבור לקוחותיהם מגוון של פעולות לשם איסוף מידע, גילוי האמת וחשיפת פרטי מידע שקריים. חוקרים אלו עובדים לעתים עם לקוחות פרטיים, לעתים עם חברות וארגונים, כמו: סוכנויות ציבוריות, חברות עסקיות, חברות ביטוח וארגונים ממשלתיים.

מובן, שהעיסוק בתחום החקירות הפרטיות חייב להיות מפוקח באופן מיוחד, ולכן אין להפעיל בישראל משרד חקירות פרטי ואין לנהל עסק של מעקב או בילוש מבלי לקבל רישיון או הסמכה מטעם משרד המשפטים. מכיוון שרוב הפעולות שמפעילים צוות הבלשים הן סמויות ודורשות יכולות גבוהות במיוחד בתחום הריגול, המעקב והביטחון, במקרים רבים העובדים בחברות אלו הם בוגרי גופי מודיעין, ביטחון או ריגול. המקצועיות והמיומנות שהם חייבים להפגין יכולה לנבוע אך ורק כתוצאה משנות ניסיון רבות. מסתבר, שבישראל יש כמה אלפי חוקרים פרטיים המפוזרים ברחבי הארץ. הם, כמובן, פועלים בין אם כחלק מצוות של חברה ובים אם באופן עצמאי רק תחת רישיון לפעול כחוקר פרטי ותחת הסמכה מיוחדת להפעיל מערך חקירות ומעקבים. רוב מדינות העולם דורשות אכן רישיון זה כדי למסד את יכולות המעקב לחוקיים ולבעלי מגבלות אתיים ומנהליים.

קיימת טעות נפוצה בקרב הציבור באשר ליכולותיו של החוקר הפרטי. כתוצאה מצפייה בסרטים ובסדרות טלוויזיה בהם מתגלה החוקר, דוגמת שרלוקס הולמס או ג'יימס בונד ככל יכול. ואולם, במציאות יש להודות החוקרים הפרטיים הקרויים גם בלשים מוגבלים מאוד, ודי אם נדגיש, כי על פי החוק, אסור להם לזייף את זהותם כדי לעקוב אחרי חשוד, כי אחרת הם עצמם יסתבכו עם אוכפי החוק.

החוקרים הפרטיים מבצעים תפקידי מעקב וחקירה, ריגול ובילוש בענפים שונים- החל מהנוף האישי: בגידות בין בני זוג, פרדות על רקע רומנטי וסכסוכים בתוך המשפחה ועד חקירות כלכליות תוך ביצוע חקירות סמויות בתוך מפעלים לגילוי מעילה כספית או ריגול תעשייתי. לעתים דורש תפקידם ביצוע איתור נכסים וחשבונות בנק נסתרים.