חוקר פרטי באזור – חוקרים פרטיים מקצועיים, במחיר זול – התקשר

חוקרים פרטיים- מה הם? מה עיקר תפקידם? אזור

האם כל בלש הולך עם מגבעת, מעיל שחור וזכוכית מגדלת?

במהלך חיים שגרתיים ושלווים קשה לנו להאמין, שאי פעם נזדקק לשירותיו של חוקר פרטי. מכיוון שדמות החוקר או הבלש מפתיעה ברוב סדרות הטלוויזיה מז'אנר המתח, אנו זוכרים את הדמות המסתורית שהולכת בין בני האדם עטויה במעיל שחור, עוטה על עצמה כפפות לבל תשאיר עקבות ומגובה בזכוכית מגדלת כדי למצוא בדל ראיות והוכחות לצורך הבטחת החקירה והצלחת פענוח הפשע. ואולם, כולנו יודעים, שזוהי דמותו של הבלש הדמיוני שקשור לתיאור הסרטים או סדרות הטלוויזיה שבהן כל מראה מתעוות ומתעצם וכל זווית נעשית מוקצנת יותר. במציאות, כמובן, חוקר פרטי שמוגדר גם כבלש לא הולך עם כפפות וזכוכית מגדלת וגם לא נראה שונה משאר הנוכחים בשום אלמנט שהוא. החוקר הפרטי- תפקידו דווקא להתערבות באוכלוסייה ולהידמות אליה עד כדי כך שהוא נטמע בתוכה והופך לחלק אינטגרלי. רק כאשר הוא מצליח להיטמע בתוך המקום הזר, הוא יכול לבצע את מלאכת הבילוש והמעקב באופן המיטבי ביותר.

אז מה האמת על חוקרים פרטיים? לרוב אנשים שוכרים את שירותיו של משרד חקירות או של בלש מקצועי באופן פרטי על מנת לגלות מידע נסתר או מוסווה שלא ניתן לחשוף בדרך אחרת. במקרים רבים מדובר בתהליכים שמצויים בתחום הפרטי, כמו: בגידות בין בני זוג, מאבקים אישיים בעקבות פרדה על משמורת הילדים. ולפעמים דווקא מדובר במעשים שהם ממש פליליים, אבל מערכת החוק הרשמית, לדוגמה: המשטרה החליטה לסגור את התיק מחוסר ראיות, מחוסר עניין לציבור או מתוך תחושה של סיום החקירה. לעומת זאת, בני המשפחה הנוגעים בדבר באופן אישי לא מרגישים שמוצו כל כיווני המחקר, ולכן הם פונים באופן אישי למשרד חקירות על מנת לוודא שנבדקים עוד כיווני חקירה ושנבחנים כל צדדי האפשרויות שקיימים במציאות.

משרד חקירת חייב לעבוד תחת היתר ופיקוח, ולכן לפני ששוכרים את שירותיו, חובה לבדוק שלמשרד יש רישיון לעסוק בתחום מטעם משרד המשפטים הישראלי. משרדי חקירות רבים מעסיקים צוות של בלשים ואנשי מחקר רציניים ומנוסים.