מדביר ביהוד מונוסון

אמא’לה, ג’וק!- יהוד מונוסון

ג’וקים נמלים גורמים לפחד ולטראומה בקרב בני הבית- גדולים וקטנים כאחד.

לרוב יש להקפיד דווקא בעונת האביב בחודשים שבהם נעשה חם יותר כדי למגר את התופעה ולמנוע הישנות בקיץ. החשש מפני מקקים עלול לשתק ולגרום לטראומה ולבהלה בקרב בני הבית- גדולים וקטנים כאחד. איש מאתנו לא היה רוצה לפחד פוביה עם השנים כלפי בעלי חיים זעירים, כדוגמת נמלים וג’וקים (שלרוב לא מזיקים, אלא רק מרתיעים ומגעילים).

ריסוס והדברת מנע תיצור מצב שבו בעלי החיים הללו לא יהוו מטרד עבורכם ולא תיאלצו “להיות גיבורים” כדי להרחיקם…

אך איזה שיטת הדברה מומלצת? שיטת הדברה ירוקה או שיטת ההדברה הקלאסית המוכרת? לפני כעשור, כאשר מצאנו מזיקים שונים בבית או בסביבת המגורים- היינו מזעיקים חברת הדברה מקצועית לשם הדברה בעלי החיים והכחדתם. ברוב המקרים היו מגיעים הביתה צוות מדבירים עוטים בגדי הגנה וחובשים מסכות מגן, הם היו מצוידים בחומרי הדברה המצויים בתוך מכליות ובסופו של דבר היה ברור שאנחנו נצטרף לעזוב את הבית לכמה שעות או ימים, משום שחומר ההדברה- אמנם יסייע לנו להיפטר מהמזיקים, ואולם יחד עם זאת הוא חומר מסוכן ביותר המכיל אלמנטים רעילים ביותר. לאורך הזמן נעשו שפע מגוון של ניסיונות מחקריים ומעבדתיים בכל רחבי העולם על מנת למצוא תחליף ראוי ויעיל לשיטת ההדברה הקלאסית. ברבות השנים- אכן החלה להתבסס שיטת הדברה חדשנית שקרויה- הדברה ירוקה, אורגנית. על פי שיטה זו, חל שינוי עצום גם בצורך בשימוש בחומרי הדברה כימיים, רעילים ומסוכנים- במקומם העדיפה שיטה זו חומרים אורגניים, טבעיים בעלי רעילות (אם בכלל…) מועטה ביותר. חומרים שרמת פגיעתם על בני האדם ועל סביבתו פחותה באופן משמעותי, בנוסף, שיטת ההדברה הירוקה ביססה את הצורך לבטא תהליך שונה שיעדיף כל אלמנט מעשי רצוי וראוי ובלבד שלא יהיה צורך להגיע לחומרים הרעילים והמסוכנים. כך למשל- במקום שימוש בחומרים רעילים ובאבקות הדברה מסוכנות כנגד מכרסמים- ההעדפה הייתה להפעיל כנגדם מלכודות, לתפוס אותם בחיים ולשחרר אותם לאחר לכידתם חזרה בטבע. זאת, כאמור, מתוך הנחה, שאין צורך להרוג את המזיק המכרסם בחומר רעיל לשם הדברתו. מספיק להרחיק אותו מבני המשפחה באמצעים חלופיים שיספו אף הם מענה הולם.

אנחנו- נבצע עבורכם הדברה יעילה ומונעת… גם אנחנו לא רוצים שתסבלו מפחדים וטראומות.

ניהול פרויקטים בענף הבנייה דורש מהקבלן ידע נרחב, השכלה וניסיון, לכן אם אתם לא רוצים להתפשר על שיפוץ הבית, כדאי להשכיר את שירותיו של קבלן הרשום בפנקס הקבלנים – יהוד מונסון

שיפוץ הוא תהליך מורכב הדורש שילוב של בעלי מקצוע שונים ומגוונים, והרבה סבלנות. כדי למנוע אי הבנות ושיבושים במהלך העבודה, כדאי למצוא קבלן מומלץ הרשום בפנקס הקבלנים שיהיה מיומן בתחומי השיפוץ המגוונים ושונים, או להיעזר בשירותיו של קבלן בנייה מוסמך המעסיק צוות של קבלני מישנה שונים.

בחירה נכונה של קבלן מוסמך ומומלץ צריכה להיות לפי הקריטריונים החשובים לכם. כל בעל מקצוע אמון על תחומו, כל קבלן מבין היטב בתחום המיומנות שלו, ולכן יש לאפשר לקבלן המוסמך להזמין את בעלי המקצוע שיבצעו את עבודתם על הצד הטוב והאיכותי ביותר לפי לוח זמנים שנקבע מראש. אין כל טעם לנסות למהר או לזרז את התהליך ובוודאי שאין להתערב בשיקול דעתו של הקבלן הרשום. אם החלטתם לשכור את שירותיו כמנהל את פרויקט הבנייה או השיפוץ, אנחנו חייבים לסמוך עליו שהוא המנהל של כל הפרויקט, על מנת למנוע טעויות של אי הבנות או שיבושי תקשורת שעלולים להוביל לפגיעה בתוצאה הסופית. הקבלן המוסמך חייב להיבחר רק אם השתכנענו מעל לכל ספק, שמדובר במקצוען, בעל רישיון ידע והשכלה בתחומי הבנייה והשיפוצים השונים, קבלן מיומן ועתיר ניסיון שישמש קבלן המנהל את הפרויקט שלנו.  

ידוע כי כל עבודה או פרויקט מתחילים הסכם מראש של תכנית מקיפה של כל הצפוי גם מבחינת לוחות זמנים, גם מבחינת פעולות העבודה הנדרשות לפי סדרן וכמובן מורכבות העבודה ושכר העבודה על כל מרכיב ומרכיב. לפני שסוגרים עסקה עם הקבלן צריך לקבוע בשיתוף עם הקבלן המוסמך כל פרט וכל מהלך בתוכה באופן סופי ומוחלט. לעולם לא להניח לתוכניות להיות פתוחות ולקבל החלטה ברגע האחרון תוך כדי העבודה.

מחפשים קבלן מוסמך ומומלץ ביהוד מונסון לפרויקט בנייה או שיפוץ הדירה שלכם? רוצים לעבור את התקופה של הבנייה או השיפוץ בצורה הטובה ביותר? אל תתפשרו על איכות, התקשרו כבר עכשיו! חברתנו מזמינה אתכם להתקשר אלינו ואנחנו נפנה אליכם את הקבלן המקצועי, המוסמך (הרשום בפנקס הקבלנים) אשר יספק לכם את השירות המקצועי ביותר ואת התוצאה ברמה הכי גבוהה שאפשר.