הדברה ביחזקאל קזז

הקיץ הגיע ועמו גם היתושים… כיצד ניתן למגר ולטפל בדרך המהירה והיעילה ביותר? – יחזקאל קזז

היתושים מגיעים לרוב לבתי מגורים של בני אדם היישר מן הסביבה – ממקורות מים, מאשפה ומצמחייה. לא פעם נמצא בבניינים וביישובים חקלאיים שאריות מים לא נקיים מהשקיה שעומדים זמן רב והפכים למצע חסר תקדים למקום דגירה והשרצה של חרקים לא רצויים מזנים שונים ומגוונים. ביניהם גם היתושים. באזורים העירוניים יותר נמצא את מקומם הטבעי בדרך כלל סמוך לאתרי פסולת, סביב פחי אשפה שלא פונו ועוד. ובכל מקרה- הבעיה הגדולה מתחילה כאשר הם מתקרבים לבני אדם. סיבת הגעתם של היתושים היא שהם מחפשים למצוץ דם ולעקוץ. מהסיבה שהם עוקצים, מטרידים, מזמזמים והגרוע מכול – כפי שכולנו כבר יודעים- הם גם עלולים להעביר מחלות וזיהומים קשים.

ראשית על מנת למנוע זאת יש ליבש מקורות מים, להתקין רשתות ולהתקין מכשירים ללכידת מעופפים. ואולם, אף שהקפדנו באדיקות לא מבוטלת על סגירת הרמטית של רשתות בכל הדירה – עדיין אנו מבינים שרשתות לא יכולות להגן מפני פריצות או כניסה לא רצויה של יתושים, או חרקים מכל הסוגים ומכל המינים- בשל גודלם הזעיר ובעיקר בזכות המאפיין העיקרי שלהם- תנועת הכנפיים- הם בהחלט עשויים לחדור אל תוך מבנים דווקא ממקום לא צפוי- דרך החלונות. עם כל החרקים, המעופפים ניתן למנות מספר זנים קשים ומסוכנים במיוחד. בעיקר כדאי לדון במכת היתושים- והיא כבר כאן… מתחילת הקיץ ולצערנו, גם לא עומדת להיעלם בקרוב…

מכת היתושים בקיץ היא בעיה קשה ומכעיסה במיוחד. במקרים רבים סקירה ראשונית וטיפול מקצועי על ידי צוות הדברה המומחה בטיפול מיומן שייתן מענה ראוי לאורך זמן במוקדי דגירת היתושים יכולים למנוע כמעט לחלוטין את התפתחות התופעה. ואולם, היתושים- כגורם פוגעני ומטריד- חייבים שוב לזכור, אינו מופיע יש מאין. להיפך- היתוש דוגר, מתפתח ומתרבה במקום המוצא הראשוני שלו- שם הוא גדל ומתפשט לכדי מספר פריטים גדול, ורק אז הוא מגיע לבתי המגורים כשכבר קשה מאוד להיפטר ממנו. על כן, הן האזרח היחיד, הפרט ובוודאי הרשויות המקומיות אמורים גם יחד להתמודד עם בעיה חמורה זו ולמנוע אותה מהשורש. והדרך הראויה לכך היא להזמין מדביר מקצועי ומיומן שפשוט יבצע את עבודת המיגור באופן היעיל ביותר.