מדביר ביבנה

הדברה- לא כל אחד יכול! דרשו רק עובדים מוסמכים בעלי תעודות! – יבנה

לא כדאי לחסוך – חומרי הדברה לרוב הם ללא צבע וללא ריח- קשה לחוש בהם- החומר נספג ומתפזר ועלול לגרום לנזק רב.

בציבור הרחב רווחת דעה מוטעית שלפיה הדברה או הרחקת מזיקים הן פעולות יומיומיות שכל דייר יכול לבצע בדירתו לפי ראות עיניו. ברור, שדעה זו פסולה מיסודה, שכן חומרי הדברה הם חומרים מסוכנים, בעלי פוטנציאל מזיק ומסוכן לבריאות. לעתים אפילו במינונים נמוכים. שהרי אם נחשוב בהיגיון… חומרי הדברה כשמם כן הם- להדביר, לחסל ולהרוג.

לפעמים, לצערנו ההדברה פוגעת לא רק במזיקים שאנו רוצים באמת לחסל, אלא גם בבני הבית, בבעלי חיים מסתובבים, ובכך עלולה ההדברה להיות מסוכנת ולהוות בעיה בריאותית עד כדי מחלות קשות ואפילו מוות לא עלינו.

על מנת לבצע פעולה זו יש כמובן צורך להשתמש בחומרים מסוכנים שירחיקו את בעלי החיים או באביזרים שילכדו אותם, ואולם חשוב לזכור, כי בדיוק אותם חומרי הדברה ואביזרי לכידה עלולים חלילה לפגוע גם בחיות המחמד ואפילו בבני האדם. כמובן, מפני סכנה משמעותית זו- יש חובה להשתמש אך ורק בצוות עובדים מקצועי ומיומן, מנוסה וקפדן- חומרי הדברה בידי אנשים שאינם אחראיים עלולים להוות סיכון משמעותי.

עלינו מוטלת האחריות לבחור בחברת הדברה מורשית מטעם המשרד לאיכות הסביבה – חברה כזו היא חברה שעברה את כל ההכשרה ואת כל הלימודים הדרושים על מנת להבין את גודל האחריות בשימוש בחומרי הדברה. בחברה זו מן הסתם מקפידים לשלוח את צוות העובדים להשתלמויות מקצועיות מדי פעם על מנת להתחדש בחומרי ההדברה העדכניים, בנוסף לכך חשיבות רבה וניכרת עומדת בבסיסו של כל שיקול דעת בבחירה של חומר הדברה אל מול טיבו המסוים של המזיק. לכל בעל חיים לא רצוי יש חומרים שהוא נמנע מנוכחותם, ובעצם פיזורם בקרבת הבית- בעל החיים המזיק מורחק מהבית ונדחק החוצה. לכן, חשוב במיוחד שצוות העובדים יקפיד לבחור חומר הדברה מדויק ומותאם לפי בעל החיים.

כשאתם צריכים להדביר- פנו למקצוענים ואנו נבוא ונמגר ברמה הטובה ביותר.

בבואכם לבחור קבלן עבור פרויקט של בנייה או שיפוץ לבית הפתרון האידיאלי לתהליך עבודה יעיל ומסודר הוא– קבלן בניין שדואג להכול! – יבנה

אחד השלבים החשובים ביותר בטרם התחלת כל פרויקט של בנייה או שיפוץ בית הוא לבחור קבלן בניין שידאג להכול – לכל אנשי המקצוע הכולל את הקבלני משנה למיניהם ודואג שהכול מתנהל כמתוכנן. בנוסף, יש להכין מבעוד מועד– תכנון מדויק, לוח זמנים, וכמובן צריך לבדוק את התקציב המדויק.

תחילתו של כל פרויקט בנייה מוצלח מתחיל בתכנון נכון ומדויק, בחינה של תקציב ובדיקת יכולת כלכלי. בנייה או שיפוץ הוא תהליך של שיפור ושדרוג המבנה לאחר שבלאי מהשימוש בו מספר שנים. לא תמיד יש צורך חדש את כל המבנה, אלא חלקים ממנו. לפעמים הצורך וברצון הפרויקט צריך להיות גדול ומשמעותי, אך בגלל מגבלות תקציביות, דהיינו חוסר נזילות כספית או בגלל מגבלות שקשורות לתכנון המבנה, לגודלו ולסוגו, אזי המציאות קצת רחוקה מהרצון. לכן, כאשר מתחילים לתכנן בכלל מערך שלם של בנייה או שיפוץ יש להחליט, האם מדובר בעבודות של צבע וטיח, ריצוף או אולי עבודות מורכבות יותר שכוללות יציקות, שינוי בקירות ושבירתם כמו אינסטלציה וחשמל. בכל מקרה שבו מתחילים לתכנן פרויקט בנייה, יש לבדוק שהקבלן המוסמך מומחה בכל תחומי הבנייה והשיפוץ או שהוא עובד עם קבלני משנה מתאימים. חשוב להבין, שלעתים חייב להיות סדר בין אנשי המקצוע ולוח הזמנים ביניהם חייב להיות מסונכרן באופן מדויק ביותר. לשם כך, חובה לפרוס לוח זמנים מדויק ותכנון של כל בעלי המקצוע שאמורים להיכנס לפרויקט ולבחון את סדר הגעתם באופן מוקפד.

בנוסף, חשוב לקחת בחשבון כאשר מדובר בפרויקט של הוספת חדר או שיפוץ חלקי של הבית, שברוב המקרים בני הבית נשארים לגור בתוכו במהלך זמן השיפוץ. ולכן, ככל שתכנון העבודה יהיה מדויק יותר, כך הטרדה ועוגמת הנפש במהלכו יהיו סבירים. לפני תחילת הפרויקט חשוב לעדכן את הקבלן באורח חייכם כדי שהוא יוכל להחליט כיצד לבודד את האזור המשופץ מבלי לפגוע בשאר אורח החיים.