מדביר בשפרעם

מקצועיות וידע- כמרכיבים מרכזיים בתחום ההדברה- מדבירים בשפרעם

ידוע בכל תחום מקצועי ובכל מקום שיש בו מעניקי שירות מתחומים שונים- שאחד הקריטריונים המשמעותיים ביותר כדי שנדע שבחרנו את איש המקצוע הטוב והמשמעותי מבחינתנו הוא הידע והניסיון שהוא צבר עם שנות הניסיון שלו.

כמובן, כל שנות ניסיון אצל כל בעל מקצוע מעניקות לו ידע רב יותר בתחומו ומקצועיות שאין לה תחליף. ככל ששנות הניסיון רבות יותר אנו סומכים על בעל המקצוע ועל היכולות שלו והמקצועיות. ואולם כדאי לשים לב לקריטריונים נוספים בעת הזמנתו של איש מקצוע מתחום ההדברה במיוחד- לעתים דווקא המדבירים הוותיקים יותר בתחום הם אמנם יודעים ומבינים מתוקף היותם מקצוענים במשך שנים רבות את "סודות" ההדברה של כל בעלי חיים לא רצוי- שהרי כבר ידוע, כי לכל בעל חיים מזיק יש דרך שונה להדברה ולמיגור- לא הרי נמלים כהרי מקקים, ולא נדביק כיני יונים כמו שנדביר עכברוש מסוכן… רק מדביר מקצועי ובעל ניסיון, רק מדביר מקצועי ובעל ידע נרחב ידע באילו חומרי הדברה להשתמש, ועדיין חשוב לזכור, כי בתחום ההדברה חלו שינויים והתחדשויות, בתחום החומרים הכימיים ישנן התפתחויות מרשימות משנה לשנה ולעתים מי שמכיר יותר את הידע החדשני, לפעמים מי שאמון יותר על התקנות המעודכנות של המשרד לאיכות הסביבה הם דווקא מדבירים חדשים וצעירים יותר, אמנם אצלם הניסיון ושנות העבודה יהיו פחותים מאשר אצל המדבירים המנוסים והוותיקים אבל אל לנו להתבלבל- לפעמים הידע והחדשנות בתחום ההדברה חשובים יותר מאשר הניסיון והוותק.

אז איך תדעו את מי להזמין- את הוותיק או את החדש? את המנוסה או את המעודכן?

אם אתם צריכים שירותי הדברה בשפרעם פנו אלינו ואנו נמצא לכם מדביר שהוא גם מנוסה וגם מעודכן כדי שתהיו בטוחים בגמר עבודתו.

מהי שיטת הדברה אורגנית? האם היא אפקטיבית כמו שיטת ההדברה הכימית?– שפרעם

שיטת הדברה אורגנית מוכרת יותר בשימוש חקלאי מהסיבה שאינה מסוכנת לאדם או ליבול אך היא יעילה נגד המזיקים השונים המפריעים לצמחית היבול. ההדברה הכימית לעומת זאת, היא ההדברה המוכרת לנו והוותיקה יותר, כמו כן היא נוחה לשימוש ונעשים בה יותר ויותר.

כידוע לכול, עונות האביב והקיץ נחשבות לרוב עונות חמות וידידותיות, אלא שבעונות אלה מתעוררת בעיה חמורה נלווית – על פיה בעלי חיים רבים מתעוררים מרבצם, רובם מחפשים מסתור נוח וקריר מפני החום הכבד, לעתים עד כדי שרב בעונות אלו. במקרים רבים התחושה הקרירה המצויה בבתי מגורים מתאימה להם בדיוק. אלא שאז הם הופכים להיות מזיקים, לא רצויים ומאוסים דווקא בבית. במקרה זה יהיה צורך במיגור באמצעות פיזור הדברה וריסוס – חומרי רעל המיועדים לקטול ולהרחיק את בעלי החיים. כך הייתה התנהלות קבועה ומקובלת עד לפני כמה שנים. הדברת בעלי החיים המזיקים הייתה נחשבת רצויה והולמת, וזאת מבלי לקחת בחשבון תופעות לוואי ופגיעה ארוכת טווח. לא הייתה כל הקפדה מתבקשת על כללי זהירות קבועים, הדוקים ומתבקשים ולו בגלל שמדובר בחומרי רעל מסוכנים שתפקידם להרוג ולמגר. ולכן חשוב לציין שחומרי ההדברה המוכרים והקלאסיים האלה עשויים מחומרים כימיים מסוכנים ביותר – ובשימוש מופרז מסוכנים לבני האדם ולסביבה. חומרים אלו מתוקף תפקידם חייבים להיות חומרי הדברה קוטלים. משום כך, אין ספק, כי הם יכולים לפגוע באיכות הסביבה ובכינונה של סביבה ירוקה ונקייה מרעלים. איכות הטבע והסביבה – נגזרת במידה רבה משימוש לא תקין או לא רצוי בחומרי רעל כאלו. וכך, למרות העובדה שכולם מדברים על מניעת נזק משמעותי ומיותר לסביבה ולאוויר- תוך כדי הדברה מקצועית נפגעו באופן בלתי הפיך האוויר והסביבה.

הדברה אקולוגית (או בשמה השני הדברה ירוקה) הינה הדברה אפקטיבית באותה מידה כמו ההדברה הכימית. בנוסף, יש לה יתרון של תועלת הבריאות והסביבה. כלומר הפתרון של שילוב הדרגתי של חומרי הדברה שונים, חומרי הדברה המופקים אך ורק מחומרים טבעיים – פחות רעילות, יותר בריאות, אוויר נקי יותר. לכאורה לשתי שיטות הדברה אלו יש תוצאות טובות רק צריך לדעת להתאים את ההדברה היעילה למזיק הטורדני!