הדברה במרכז שוסטר

איך נדע מתי נדביר באופן עצמי ומתי יש להזמין חברת הדברה? – מרכז שוסטר

למען הסר ספק ובהחלט, בכל בית צריך שיהיה תרסיס הדברה ביתי נגד ג'וקים וחרקים שונים. חשוב לומר שמומלץ לרסס את הדירה באופן עצמאי אחת לחודש. אז מתי יש להזמין את חברת ההדברה?

ראשית, אם הבעיה חוזרת על עצמה ולא הצלחנו מהיכן המזיקים השונים מגיעים.

שנית, כאשר נסבול מחיות וחרקים מסוגים שונים כמו עכברים, חולדות ועוד. הטיפול בחיות הלא רצויות נעשה בשילוב של חומרי הדברה ומלכודות שונות.

שלוש, במקרה של בית קרקע עם גינה – במקרה זה יש לבצע ריסוס גם בגינה. ובמקרה זה וודאי שנזדקק לשירותי חברת הדברה מכיוון שלעיתים, לצערנו ההדברה פוגעת לא רק במזיקים שאנו רוצים באמת לחסל, אלא גם בבני הבית, בבעלי חיים מסתובבים, ובכך עלולה ההדברה להיות מסוכנת ולהוות בעיה בריאותית עד כדי מחלות קשות ואפילו מוות לא עלינו. ובכדי לבצע פעולה זו יש כמובן צורך להשתמש בחומרים מסוכנים שירחיקו את בעלי החיים או באביזרים שילכדו אותם, ואולם חשוב לזכור, כי בדיוק אותם חומרי הדברה ואביזרי לכידה עלולים חלילה לפגוע גם בחיות המחמד ואפילו בבני האדם. כמובן, מפני סכנה משמעותית זו- יש חובה להשתמש אך ורק בצוות עובדים מקצועי ומיומן, מנוסה וקפדן- חומרי הדברה בידי אנשים שאינם אחראיים עלולים להוות סיכון משמעותי.

עלינו מוטלת האחריות לבחור בחברת הדברה מורשית מטעם המשרד לאיכות הסביבה – חברה כזו היא חברה שעברה את כל ההכשרה ואת כל הלימודים הדרושים על מנת להבין את גודל האחריות בשימוש בחומרי הדברה. בחברה זו מן הסתם מקפידים לשלוח את צוות העובדים להשתלמויות מקצועיות מדי פעם על מנת להתחדש בחומרי ההדברה העדכניים, בנוסף לכך חשיבות רבה וניכרת עומדת בבסיסו של כל שיקול דעת בבחירה של חומר הדברה אל מול טיבו המסוים של המזיק. לכל בעל חיים לא רצוי יש חומרים שהוא נמנע מנוכחותם, ובעצם פיזורם בקרבת הבית- בעל החיים המזיק מורחק מהבית ונדחק החוצה. לכן, חשוב במיוחד שצוות העובדים יקפיד לבחור חומר הדברה מדויק ומותאם לפי בעל החיים.