מדביר בראש פינה

האם הדברה ירוקה מכילה פחות כימיקלים מהדברה ביולוגית? – ראש פינה

הדברה ירוקה מתבצעת ע"י כימיקלים בעלי רמת רעילות מופחתת אך נותנת מענה יעיל ואפקטיבי נגד המזיקים הלא רצויים. כאשר יש צורך בשירותי הדברה כדי למגר את בעיית המזיקים – חברת הדברה מקצועית, מנוסה ועם הסמכה תיתן את הפתרון היעיל נגד כל מזיק לא רצוי המשבש לנו את החיים. בעלי חיים לא רצויים היא תופעה מוכרת וידועה בבתים רבים בארץ וברחבי העולם. האורחים הללו מגיעים לפעמים לפתע וללא הכנה מוקדמת וגורמים לאי נוחות, למטרד ולעתים אף לשיבוש ניכר של אורחות החיים ושגרת היומיום התקינה.

אמנם, התפיסה המקובלת בקרב רבים מהציבור היא שנוכחותם של בעלי חיים מזיקים היא נחלתם של בני מושבים, קיבוצים ובעלי דירות פרטיות הסמוכות לקרקע, ואולם יש להדגיש, כי בדרך כלל כאשר מדברים על מזיקים או טפילים א רצויים – בסופו של דבר מסתכם הנושא בתחושה של גועל, אי נוחות וחוסר היגיינה. אכן- לא נעים לחזות בעכברים אצים רצים בין קירות הבית, ובוודאי מקקים, שובל נמלים על שיש המטבח או קורי עכביש הנרקמים פה ושם בין הפינות- נותנים תחושה של אי נוחות משמעותית ושל חוסר רוגע ותחושת אי נחת בקשר לניקיון ואסתטיקה. ואף חשוב לדעת, כי חלק מהמזיקים הלא רצויים- מזיקים באופן משמעותי במיוחד- וגורמים אף לבעיות בריאות קשות לבני המשפחה. במקרים אלו כבר אין מדובר רק בתחושה לא נעימה או בחוויה שלילית, אלא בסכנה איומה שדורשת פתרון הולם, מהיר ויעיל במיוחד של חברת הדברה מקצועית ומיומנת.

כאמור, על מנת להתאים את פעולת ההדברה נגד המזיקים – חובה להתייחס למספר מרכיבים עיקריים: ראשית, כולנו מודעים לנזק הבריאותי העצום והבלתי הפיך שעלול להתרחש בעת שימוש לא אחראי וללא פיקוח באמצעות חומרים מסוכנים וחומרי הדברה המבוססים על רעלים בפרט. ולפיכך, חברת הדברה מקצועית תספק את הפתרון ההולם, היעיל והמהיר במיוחד כאשר מדובר כמובן בעכברים ובחולדות- נושאי מחלות ומחוללי זיהומים- מהם יש צורך להישמר באופן מיוחד. לכן, כאשר ניכר, כי בעלי החיים המצויים בבית הם אלו- אין להמתין או לנסות לפעול באופן עצמאי- אלא חובה להזמין את שירותיה של חברת הדברה מקצועית הפועלת מטעם המשרד לאיכות הסביבה. כך יש לפעל כמובן כאשר מדובר בזוחלים ובפרט מסוג נחשים. רק לוכד נחשים מקצועי ועתיר ניסיון במיוחד שיגיע מתוך חברת הדברה יוכל לבחון את המקום, לאתר את מסתור הנחש ולוודא מה סוגו, ללכוד אותו ולהשיבו למקומו הטבעי- מרחב המחיה הרגיל שלו- בטבע.