מדביר בראש העין

יש לכם מזיקים שונים או מכרסמים בבית? – כיצד נבחר את המדביר לעבודת ההדברה הנכונה והיעילה ביותר?

 

מזיקים ומכרסמים שונים בבית המגורים החלו להגיע לעתים קרובות יותר ואתם וודאי מלאי חששות, תחושות של אי נוחות ואולי אפילו גועל וסלידה. תוכלו כך להמשיך את חייכם ברוגע ובשלווה כאילו לא אירע דבר כשיש לכם עכבר מתרוצץ בין כתלי הבית? והאם תוכלו כך להמשיך ולארח את חבריכם כששובל של נמלים אץ בין כלי המטבח ופריטי המזון מבלי להתבייש?

אז מה ניתן לעשות? – נכון, חייבים לבצע עבודת הדברה יסודית ומקצועית על מנת להרחיק, למגר ולנצח את תופעת הבלתי רצויים- בעלי החיים המזיקים.

כיום, ישנן שיטות הדברה רבות בשפע של סוגים ושל סגנונות, ואולם אם נרצה לפשט את הדיון- על מנת להגיע למסקנה הרצויה- ניתן לומר בוודאות, כי בהחלט אפשר לסמוך על צוות המדבירים שיגיעו ויכריעו, באילו חומרים להשתמש- סוג, מינון, כמות וכמובן- רמת פיזור ומיקומה. כמו כן, חשוב לזכור ולהקפיד על חומרי הדברה המגיעים גם אם בצורת אבקה, נוזל, גרגירים מוצקים ועוד- הם לרוב חומרים שנועדו לקטול. 

ברוב המקרים- הם אמורים לחדור לגוף המזיק ולגרום למותו או לפגיעה קשה בו, עד שהוא יסתלק מן המקום. אין ספק, כי כל בר דעת מבין, שחומרי הדברה הם חומרים בעלי רמת רעילות גבוהה מאוד, ולכן יש להקפיד להתרחק מהחומרים הללו- מפני סכנת בריאות ממשית. על כן, בכל מקרה של הדברת מזיקים- חייבים להבין- ללא הבנה מרבית בחומרי הדברה וללא ידיעת כל הוראות הזהירות המשמעותיות המוכרות והמקובלות בתחום- הדברה עלולה להוביל גם לאסון, לקטסטרופה לא פשוטה בקרב בני המשפחה השוהים בקרבתה.

הציפייה לעבודת הדברה מושלמת ומקצועית עלולה לא להתממש ובכך בעלי החיים הלא רצויים ימשיכו לשהות בקרבת בני האדם להמשיך לעורר את הסלידה והדחייה. אין ספק, כי במקרים שבהם בוחרים בני הבית לחסוך ומביאים למעשה נותן שירות לביצוע עבודת ההדברה, אלא שנותן השירות אינו מוסמך ולא בעל ידע והכשרה רלוונטית בתחום- הרי שמדובר לבטח בסבב לא ראוי וללא תמורה.

ולכן חשוב לבדוק אצל המדביר שיגיע לביתנו שיהיה בעל תעודת הסמכה ובעל רישיון מטעם המשרד לאיכות הסביבה. מדביר מוסך מודע לחידושים בתחום. מכיר גם את סוגיית ההדברה הירוקה ופועל לפי הנחיות של שמירה על סביבה ועל בריאותם של בני האדם הקרובים לפעולת ההדברה.