מדביר ברחובות

עכברים ומכרסמים – מתי יש להזמין לוכד עכברים?- רחובות

נזקים שעכברים ומכרסמים יכולים להעביר הם – מחלות ומדובר בסכנה תברואתית. העכברים יכולים אף להגיע לארונות מטבח ובלילה לעשות בהם נזקים, לאכול מה שניתן ולזהם את האוכל שנשאר. באותה מידה הדברת מכרסמים נחוצה כמובן גם למסעדות גם לבעלי אולמות אירועים ולא רק לאנשים פרטיים. וכמובן כמה שיותר מהר להתפטר מהמזיק כך יותר קל, אחרת יתכן שהמכרסמים יתרבו וההדברה כבר תהפוך לסאגה של ממש.

ישנם כמה שיטות הדברה בתחום הדברת מכרסמים עבור לוכד עכברים, כגון עכברים או חולדות. שיטת הפיתיונות הרעילים היא שיטה בה מניחים פיתיון רעיל לפתחם של המכרסמים והמכרסם טועם אוכל ומת. חסרון השיטה הגדול נעוץ בנזק הנגרם למכרסם וגם לסביבה בו מתבצע הריסוס. לעיתים לאחר שהמכרסם טעם מהפיתיון ומת, הפגר יישאר ויעלה צחנה, ימשוך אליו חרקים וזבובים, ולא תמיד עולים על מיקום הפגר המת. לכן השיטה הנוספת המומלצת יותר הינה הדברה באמצעות מלכודת אשר בה שמים מזון עבורם ולאחר מכן מוציאים את המלכודת לטבע ומשחררים את העכבר או החלודה המבוהלים.

אנשים רבים הנתקלים בעכברים וחולדות בסביבתם מחליטים על הפתרון הנוח, הקל והזמין ביותר- שימוש ברעל עכברים. אומנם לרוב פתרון זה אכן עשוי לפתור את הבעיה ולו לפרק זמן קצר, ואולם על מנת להשתמש ברעל עכברים כנגד חולדות יש לזכור שלשימוש זה יש גם חסרונות והוא טומן בחובו סכנות.

ראשית, הבעיה הראשונה והמשמעותית ביותר היא שלא רק החולדות יאכלו את הרעל ויינזקו ממנו, כאשר הרעל אינו מוסווה כראוי- קיימת האפשרות ששאר בני הבית- ילדים, בעלי חיים רצויים עלולים להיפגע מהרעל באופן בלתי הפיך.

כמו כן, החולדות שאוכלות את הרעל אינן מתות במקום. בדרך כלל עוברים מספר ימים עד למותן, כך שהן עלולות למות במקומות שבני הבית לא יהיו מודעים להם- פינות מסתור, מתחת לריצוף ועוד.

חשוב לדעת, כי הרחקת בעלי החיים נעשית על ידי לכידתם או על ידי פיזור מפוקח ואחראי של חומרי הדברה וריסוס על פי שיקול דעתם של צוות אנשי איכות הסביבה. חומרי ההדברה הם חומרים מסוכנים ואינם מיועדים לשימוש על ידי האזרח הפשוט שאינו מכיר ויודע לבטח מתי להשתמש בהם, איפה ובאיזו כמות. לכן, כשמדובר בלוכד עכברים, כאשר אתם רוצים להזמין מדביר – לוכד עכברים, בדקו האם יש לו אישור של משרד להגנת הסביבה והוא בעל רישיון בתוקף? האם יש אחריות על ההדברה?