מדביר ברמת אפעל

זקוקים לשירותי לכידת נחשים וזוחלים? האם כל מדביר יוכל ללכוד את הנחש? – רק מדביר מוסמך עם היתר ללכידת נחשים וזוחלים יוכל לבצע את המלאכה – רמת אפעל

 

נחשים וזוחלים דומים אחרים הם בעלי חיים בעלי דם קר, לכן הם נמשכים לאזורים חמים ונעימים, אשר מאפשרים להם ליהנות מתנאי מגורים משופרים. עם זאת, נחשים עלולים להיות מסוכנים מאד לבני אדם, משום שישנם לא מעט זני נחשים ארסיים, שהכשתם עלולה להיות קטלנית לאדם כמו גם לבעלי חיים. לרוב, נחשים מסתובבים באזורים פתוחים, אך לעיתים הן עלולים להיכנס גם לבתים פרטיים, למשרדים וכדומה, במיוחד אם ישנם תהליכי בנייה באזור. מדביר המוסמך, עם היתר מיוחד נוסף ללכידת נחשים יוכל ללכוד את הנחש ואף להגן עליכם מסכנתו.

בישראל קיימים סוגים רבים של זוחלים ביניהם גם נחשים מסוגים שונים. ישראלים רבים טועים לחשוב, שהם בטוחים מה זה “נחש צפע” ואיך נראה בהכרח “נחש ארסי”, טעויות כאלה הן מסוכנות ועלולות להביא אפילו לאובדן חיי אדם. רק לוכדי נחשים או מדבירים מוסמכים שהוכשרו בלכידת נחשים ובעלי ניסיון בתחום זה יוכלו ללכוד את הזוחל המזיק מבלי לגרום לנזק.

על מנת לבצע פעולת לכידת הנחש שהיא פעולה של לכידה והרחקתו מסביבת בני אדם, יש כמובן צורך להשתמש בחומרים מסוכנים שירחיקו את בעלי החיים או באביזרים שילכדו אותם, ואולם חשוב לזכור, כי בדיוק אותם חומרי הדברה ואביזרי לכידה עלולים חלילה לפגוע גם בחיות המחמד ואפילו בבני האדם. כמובן, מפני סכנה משמעותית זו- יש חובה להשתמש אך ורק בצוות עובדים מקצועי ומיומן, מנוסה וקפדן- חומרי הדברה בידי אנשים שאינם אחראיים עלולים להוות סיכון משמעותי. לפיכך, האחריות לבחור בחברת הדברה מורשית מטעם המשרד לאיכות הסביבה מוטלת עלינו– חברה כזו היא חברה שעברה את כל ההכשרה ואת כל הלימודים הדרושים על מנת להבין את גודל האחריות בשימוש בחומרי הדברה. בחברה זו מן הסתם מקפידים לשלוח את צוות העובדים להשתלמויות מקצועיות מדי פעם על מנת להתחדש בחומרי ההדברה העדכניים, בנוסף לכך חשיבות רבה וניכרת עומדת בבסיסו של כל שיקול דעת בבחירה של חומר הדברה אל מול טיבו המסוים של המזיק. לכל בעל חיים לא רצוי יש חומרים שהוא נמנע מנוכחותם, ובעצם פיזורם בקרבת הבית- בעל החיים המזיק מורחק מהבית ונדחק החוצה. לכן, יש להזמין בהקדם לוכד נחשים וזוחלים, אשר ילכוד את הנחש בצורה מקצועית ויעביר אותו לאזור שבו לא יגרום נזק. הלוכד גם יבדוק היטב אם אין בבית זוחלים אחרים.