מדביר בפתח תקווה

שירותי הדברת מזיקים בבית – מתי מזמינים מדביר לריסוס הבית או החצר? – פתח תקווה

קרה לכם שהשארתם דלת פתוחה ביום קיץ חם ולאחר זמן מה ביתכם התמלא במהרה ביתושים, ברחשים וזבובים לרוב, שעיצבנו והטרידו, וסירבו לעזוב? הידעתם שדרך נוספת לכניסתם של החרקים והמזיקים היא דרך הצנרת? החרקים נוטים להיכנס לבית דרך מערכת הבית ולהזדחל אל תוך הבית מבעד לחור הביוב שבמקלחת, ואפילו בכיור.

בנוסף, חרקים יכולים להיכנס גם דרך חריצים וחורים בקירות במידה וקיימים שברים או סדקים, ולמעשה לחדור לבית מכל פתח שקיים עבורם. לכן, קיים צורך לקיים את הדברה בכל רחבי הבית, ובעיקר במקומות דרכם עלולים להגיח חרקים ומזיקים.

כיום ישנם שיטות הדברה שונות ויעילות. איזו שיטת הדברה טובה ומומלצת יותר? האם שיטת ההדברה הירוקה או שיטת ההדברה הקלאסית והמוכרת? לפני כעשור, כאשר מצאנו מזיקים שונים בבית או בסביבת המגורים- היינו מזעיקים חברת הדברה מקצועית לשם הדברה בעלי החיים והכחדתם. ברוב המקרים היו מגיעים הביתה צוות מדבירים עוטים בגדי הגנה וחובשים מסכות מגן, הם היו מצוידים בחומרי הדברה המצויים בתוך מכליות ובסופו של דבר היה ברור שאנחנו נצטרף לעזוב את הבית לכמה שעות או ימים, משום שחומר ההדברה- אמנם יסייע לנו להיפטר מהמזיקים, ואולם יחד עם זאת הוא חומר מסוכן ביותר המכיל אלמנטים רעילים ביותר. לאורך הזמן נעשו שפע מגוון של ניסיונות מחקריים ומעבדתיים בכל רחבי העולם על מנת למצוא תחליף ראוי ויעיל לשיטת ההדברה הקלאסית. ברבות השנים- אכן החלה להתבסס שיטת הדברה חדשנית שקרויה- הדברה ירוקה, אורגנית. על פי שיטה זו, חל שינוי עצום גם בצורך בשימוש בחומרי הדברה כימיים, רעילים ומסוכנים- במקומם העדיפה שיטה זו חומרים אורגניים, טבעיים בעלי רעילות (אם בכלל…) מועטה ביותר. חומרים שרמת פגיעתם על בני האדם ועל סביבתו פחותה באופן משמעותי, בנוסף, שיטת ההדברה הירוקה ביססה את הצורך לבטא תהליך שונה שיעדיף כל אלמנט מעשי רצוי וראוי ובלבד שלא יהיה צורך להגיע לחומרים הרעילים והמסוכנים. כך למשל- במקום שימוש בחומרים רעילים ובאבקות הדברה מסוכנות כנגד מכרסמים- ההעדפה הייתה להפעיל כנגדם מלכודות, לתפוס אותם בחיים ולשחרר אותם לאחר לכידתם חזרה בטבע. זאת, כאמור, מתוך הנחה, שאין צורך להרוג את המזיק המכרסם בחומר רעיל לשם המתתו אלא רק כדי להרחיק אותו ובכך יספק אף הוא מענה הולם.