מדביר בנתיבות

מה יש לדעת על המזיק המטריד ביותר שיכול להימצא בכל בית? – העכבר! – הדברת עכברים בנתיבות

אם גיליתם סימנים של אריזות אוכל קרועות בארונות או גלגלים חומים (הקקי של העכברים) בבית, בבניין או בעסק שלכם – סביר להניח שזה עכברים – ניתן לטפל ולרכוש בקלות ובמחירים נוחים לכל כיס חומרי ריסוס, הדברה ומיגור לעכברים הלא רצויים. חומרים אלו בהחלט עשויים לשרת את הלקוחות ואותנו בזמן הרצוי, ולאחר פיזורם במקומות הראויים זה אכן יכול לגרום להרחקת בעלי החיים הלא רצויים. ואולם, יש לזכור, כי חומרים אלו הם חומרים רעילים ומסוכנים ואינם רצויים בסביבת בני אדם. השימוש בהם חייב להיות תחת השגחה קפדנית ובאמצעות החלטות מקצועיות בעלות סמכות ומורכבות של מודעות.

חשוב לדעת כי הדברה לעכברים מתבצעת בשתי שיטות: הדברה כימית או הדברה ירוקה. ולכן כאשר אנו רוצים להרחיק ולמגר עכברים או מכרסמים לא רצויים שחדרו בלא מפריע לסביבתנו הטבעית, נעדיף תמיד לעשות זאת בלי לחשוש לסכנות או להפרעות למגע ידיהם של בני האדם החיים בסביבה. ובכדי להתאים את שיטת ההדברה נגד המכרסמים – חובה להתייחס למספר מרכיבים עיקריים: ראשית, כולנו מודעים לנזק הבריאותי העצום והבלתי הפיך שעלול להתרחש בעת שימוש לא אחראי וללא פיקוח באמצעות חומרים מסוכנים וחומרי הדברה המבוססים על רעלים בפרט. ואולם, חומרים ללא ריח וחומרי הדברה ירוקה המהווים ככל הניתן חומרים ידידותיים לסביבה. הדברה מסוג זה היא הדברה המופקת בעיקר מחומרים טבעיים ומשמשת כהרבה פחות רעילה לבני האדם הסובבים בבית ובסיבה המודברת. אומנם רמת רעילות נמוכה זו אמנם מספקת מענה ראוי ויעיל למיגור אותם מזיקים מטרידים, אך למרבה המזל, אינה מהווה סכנה לבני האדם המצויים באותה עת.

חשוב להזכיר כי המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות, הם הגורמים המורשים והמוסמכים החשובים ביותר בעת החיפוש אחר חברת הדברה מוסמכת ומורשית. על כן, בכל מקרה שנזדקק לצורך להזמין את שירותיו המקצועיים של מדביר מוסמך- אין ספק, שנבדוק שיש ברשותו תעודת הסמכה מטעם המשרד לאיכות הסביבה- כך נוכל להבטיח שימוש בחומרים טבעיים וידידותיים לסביבה, ובמיוחד כמובן נדרוש לוודא, כי גם למדביר ולצוות החברה – לכל אחד ואחד מהעובדים – יש הסמכה ורישיון לעסוק בהדברה, על מנת להיות בטוחים כי כל פעולה שלהם מתאים והולם את דרישות משרד הבריאות.