מדביר בנצרת

למה כל כך חשוב להדביר מזיקים? האם באמת מדובר בסכנה?- מדבירים בנצרת

עכברושים עלולים כידוע להעביר מחלות וזיהומים ולגרום לנזק בריאותי חסר תקדים ובלתי הפיך לבני המשפחה, כך גם כיני יונים עלולים גם הם לגרום לא רק לחוסר ניקיון אלא ממש לתחלואה. גם נמלים ומקקים שאמנם לרוב אינם גורמים לנזקים בריאותיים, אבל בהחלט עלולים להוות מחדל תברואתי חמור ויותר מכך קיומם בבתי מגורים מסמל יותר מכל חוסר ניקיון וחוסר היגיינה.

הייתם רוצים לשבת לאכול בבית שבו שורצים עכברושים? הייתם מוכנים להתארח בבית שבו נמלים או מקקים קופצים מכל עבר? אז מה עושים? איך אפשר לפתור את בעיית המזיקים? אפשר כמובן לנסות ללכוד את המכרסמים השונים באמצעות מלכודות עכברים, אפשר לרסס את שאר החרקים הקטנים באמצעות תכשירי ריסוס שונים ולנסות להתחקות אחרי כיני היונים ומוקדי המסתור של בעלי החיים האחרים.

האם לא פשוט יותר להזמין מדביר מקצועי ומיומן שיעשה עבורכם את עבודת ההדברה?

תושבי נצרת, פנו אלינו כדי שננגיש לכם מדביר מקצועי ובעל ניסיון שיוכל לבצע עבורכם את עבודת ההדברה.

אם גם אתם סובלים מבעית נמלים, דעו כי לא מספיק רק להדביר את הדירה! – נצרת

 

כאשר אתם סובלים מבעית נמלים או ג'וקים בבית סביר להניח שגם השכנים שלכם סובלים מבעיה זו. ולכן יש לעשות הדברה לבניין שתכלול חדר מדרגות, לובי, מקלט, מעלית, גג וכל חלל משותף.

את ההדברה יש לעשות בעונת האביב בחודשים שבהם נעשה חם יותר כדי למגר את התופעה ולמנוע הישנות בקיץ. החשש מפני מקקים עלול לשתק ולגרום לטראומה ולבהלה בקרב בני הבית- גדולים וקטנים כאחד. איש מאתנו לא היה רוצה לפחד פוביה עם השנים כלפי נמלים וג’וקים (שלרוב לא מזיקים, אלא רק מרתיעים ומגעילים). ריסוס והדברת מנע תיצור מצב שבו המזיקים הללו לא יהוו מטרד עבורכם ולא תיאלצו להתמודד עימם.

האם יש שיטת הדברה יעילה ומומלצת? שיטת הדברה ירוקה או שיטת ההדברה הקלאסית המוכרת? לפני כעשור, כאשר מצאנו מזיקים שונים בבית או בסביבת המגורים- היינו מזעיקים חברת הדברה מקצועית לשם הדברה בעלי החיים והכחדתם. ברוב המקרים היו מגיעים הביתה צוות מדבירים עוטים בגדי הגנה וחובשים מסכות מגן, הם היו מצוידים בחומרי הדברה המצויים בתוך מכליות ובסופו של דבר היה ברור שאנחנו נצטרף לעזוב את הבית לכמה שעות או ימים, משום שחומר ההדברה- אמנם יסייע לנו להיפטר מהמזיקים, ואולם יחד עם זאת הוא חומר מסוכן ביותר המכיל אלמנטים רעילים ביותר. לאורך הזמן נעשו שפע מגוון של ניסיונות מחקריים ומעבדתיים בכל רחבי העולם על מנת למצוא תחליף ראוי ויעיל לשיטת ההדברה הקלאסית. ברבות השנים- אכן החלה להתבסס שיטת הדברה חדשנית שקרויה- הדברה ירוקה, אורגנית. על פי שיטה זו, חל שינוי עצום גם בצורך בשימוש בחומרי הדברה כימיים, רעילים ומסוכנים- במקומם העדיפה שיטה זו חומרים אורגניים, טבעיים בעלי רעילות (אם בכלל…) מועטה ביותר. חומרים שרמת פגיעתם על בני האדם ועל סביבתו פחותה באופן משמעותי, בנוסף, שיטת ההדברה הירוקה ביססה את הצורך לבטא תהליך שונה שיעדיף כל אלמנט מעשי רצוי וראוי ובלבד שלא יהיה צורך להגיע לחומרים הרעילים והמסוכנים. כך למשל- במקום שימוש בחומרים רעילים ובאבקות הדברה מסוכנות כנגד מכרסמים- ההעדפה הייתה להפעיל כנגדם מלכודות, לתפוס אותם בחיים ולשחרר אותם לאחר לכידתם חזרה בטבע. זאת, כאמור, מתוך הנחה, שאין צורך להרוג את המזיק המכרסם בחומר רעיל לשם המתתו. מספיק להרחיק אותו מבני המשפחה באמצעים חלופיים שיספו אף הם מענה הולם.