מדביר בקריית מלאכי

כיצד מזהים כיני יונים?  – איך ניתן לטפל בעקיצות של כיני היונים? – קריית מלאכי

בעיית היונים מוכרת כמעט לכל אחת ואחד מאתנו: רעש והלכלוך שהן משאירות, אך הבעיה הגדולה ביותר שלהן היא הכינים של היונים שפולשות לביתנו ועוקצים אותנו. לרוב, יונים אינן חיות מזיקות הם חביבות ואנו אוהבים להאכיל אותן, אך כשהן מקימות את הקן בסביבת מגורים – מתחילים הבעיות.

כידוע, כמו מזיקים שונים – גם היונים מעבירות מחלות, ובמיוחד הכיני יונים שמחפשות דם. היונים יחפשו לעקוץ את בני הבית ויגרמו לנזקים בריאותיים קלים וחמורים. הנזק הקל: גירוד, פריחה. הנזק החמור: דלקות שעלולות לגרום לנזקים בריאותיים לא פשוטים.

בישראל כיום, פועלות חברות הדברה רבות בישראל- אפשר לראות בכל אזור מגורים בארץ ניתן לאתר בתוך זמן קצר במיוחד מספר רב של חברות הדברה שאחראיות על הרחקת בעלי חיים לא רצויים ומיגורם. לעתים מדובר בפעולות ריסוס והדברה לשם קטילת בעל החיים, לפעמים בלכידתו של המזיק ושחרורו לחופשי בשנית בטבע- בסיבת מגוריו. הכול על פי שיקול דעתם של צוות המדבירים המקצועיים והמנוסים שמגיעים לשטח הנגוע.

לכן אם יש לכם בעיית יונים בחלונות או במרפסת ואתם חוששים שיחדרו לביתכם יש לקרוא לשירותי חברת הדברה הפועלת תחת הפיקוח של המשרד לאיכות הסביבה וכמובן נמצאת גם במעקב צמוד והדוק של משרדי העבודה ומשרד הבריאות. רק ידע והבנה מעמיקה ברעיון התחום תעמיד אותנו על טעותם של אלו שסוברים בתמימות, כי מדובר בעיסוק פשטני שלא מחייב בהכרח ניסיון משמעותי או ידע עמוק. להיפך- ההדברה היא אחד התחומים המובהקים שדורש לא רק פיקוח קפדני והדוק, אלא גם ליווי צמוד ומקצועי ומעקב הדוק ומיומן של משרדים ממשלתיים ורשויות האכיפה.

עוד נוסיף ונזכיר כי במידה ונעקצתם על ידי כיני היונים (יש כאלה המכירים אותם בשם – קרציוני יונים) בדרך כלל מקום העקיצה יהפוך לאדמדם, מעט נפוח ואף יגרד – אך במקרה בו העקיצה הופכת לזיהום והמקום הופך לאדום וכואב וכן יהיו הפרשות מהעקיצה – הטיפול היעיל למקרה קשה זה הוא על ידי אנטיהיסטמינים בהתייעצות עם רופא שיחליט אם יש צורך לשלב גם אנטיביוטיקה.

בנוסף לריסוס שיעשה בבית יש צורך לנקות היטב את כל השטחים המלוכלכים עם כיני היונים – הניקוי יעשה בעזרת לחץ גבוה של מים עם סבון. פנו אלינו כדי שנתאם לכם ביקור בית עם מדביר מוסמך ומיומן בעל ניסיון ארוך שנים. בביקור יבחן המדביר את כיני היונים וייתן פתרון יעיל והולם עם אחריות מלאה.