מדביר בקריית גת

מה צריך לעשות כאשר אנו עומדים להזמין חברת הדברה לצורך ביצוע הדברת מזיקים ויש לנו חיית מחמד בבית? – קריית גת

הדברה לבית עם בעלי חיים צריכה להיעשות ע"פ ההנחיות הקיימות והברורות תוך הסבר ללקוח על החומר שנעשה בו שימוש, על הפעולות שיש לנקוט – כמו לפנות את החיית מחמד מהבית למינימום 12 שעות, לשטוף לפני שמחזירים את החית הבית ואף – חלילה מה צריך לעשות במידה ויש סימני הרעלה.

בישראל קיימות חברות רבות המציעות שירותי הדברה הן חברות מקצועיות המוסמכות ומיומנות לצורך מיגור מזיקים וזוחלים, הדברתם והרחקתם מסביבתנו. בחברות ההדברה עובדים מדבירים מנוסים ומקצועיים בעלי היתר ורישיון של מדביר מוסמך ומורשה. כידוע, עבודות ההדברה הן עבודות שבה חייבים לעסוק באמצעות חומרים מסוכנים האמורים להרחיק את המזיקים הלא רצויים. חומרים אלו בפועל במקרים רבים הם פשוט סוג של חומרי ריסוס, רעל. מובן, שבחוסר ידע או באי שימת לב חס ושחלילה עלולים חומרים מסוכנים אלו להזיק לא רק לבעלי החיים הלא רצויים והמזיקים, אלא גם לבני האדם המצויים בסביבתם וכמובן גם בחיות המחמד.

אף על פי שהיום אנו מודעים יותר לכל התחום של איכות הסביבה והשמירה על שטחים ירוקים, ועל כן רוב חברות ההדברה משתמשות באופן תכוף יותר ככל האפשר בחומרי הדברה ידידותיים לסביבה וירוקים בטיבם. זאת כמובן על מנת לשמור ככל האפשר על סביבה נקייה מרעלים פוגעים, ואולם בכל זאת חשוב לדעת, כי לעתים אין ברירה ולצורך מיגור המזיקים עדיין חומרי ההדברה שבהם משתמשים אנשי צוות ההדברה בחברות שונות אינם מומלצים בקרבת בני אדם ואפילו מוגדרים חומרים מסוכנים ביותר.

חברות הדברה מקצועיות יודעות את הסכנה ולכן הן נזהרות מאוד בשימוש בחומרים אלו, הן יודעות איפה להניח את החומרים, באילו חומרים להשתמש וכמובן מבינים ומחליטים גם על פרק הזמן הנחוץ והראוי לצורך שימוש בחומרים. שהרי, לא כדאי להסתכן ולהשתמש בחומרי הדברה מסוכנים אלו ללא פיקוח וללא הדרכה מוסמכת וראויה.

בנוסף, מומלץ לערוך סקר שוק של מחירים על פי סוג ההדברה, הדחיפות שבה אתם נזקקים לחברת ההדברה, על פי עונת השנה וכמובן על פי אזור המגורים שבו אמורה עבודת ההדברה להתבצע.