מדביר בכפר סבא

הדברת מזיקים, כל סוגי המכרסמים, פשפש מיטה וטרמיטים עושים רק עם מדביר מוסמך ברישיון המשרד להגנת הסביבה

לשם ביצוע מגוון עבודות הדברה – תמיד רצוי להזמין חברת הדברה מקצועית ומיומנת לשם כך. מקצוע ההדברה הוא מקצוע שדורש לא רק ידע עצום, מיומנות ניכרת וניסיון רב ורחב – מקצוע זה בשל היותו מבוסס על שימוש בחומרי הדברה מסוכנים ובאמצעים לא שגרתיים – מחייב זהירות יתר וחשיבה עמוקה. חברות הדברה חייבות – לקבל את עובדיהן רק לרחק לימוד מעמיק של קורסים מקצועיים וכמובן לא להרפות את ידיהן והמשיך לחייב את הצוותים בהשתלמויות מקצועיות מפעם לפעם ובמיוחד בלימודי הכשרה ופיתוח של השתלמויות מקצועיות והיכרות עם שיטות הדברה חדשניות.

בנוסף לכך, חשוב במיוחד לדרוש מכל חברות ההדברה להיות תחת מעקב ופיקוח צמוד מטעם גוף ממשלתי- לרוב רישיון עבודה מטעם המשרד לאיכות הסביבה. כך רק אנשי מקצוע המתמחים בהדברה, מוכשרים ומיומנים שעוברים מפעם לפעם גם הכשרות מקצועיות ומחזיקים היתר מיוחד לעבודה עם חומרי הדברה מסוכנים יוכלו לבצע את העבודה באופן המקצועי, היעיל והזהיר ביותר.

סובלים מטרמיטים? מהם טרמיטים? מאיפה הם מגיעים ומדוע הם מגיעים? טרמיטים הם סוג של חרקים קטנים הדומים לנמלים או לתיקנים, בעלי צבע בהיר במיוחד, לרוב בעלי כנפיים קטנות. לצערנו הרב, הטרמיטים הם חרקים שמתרבים בצורה משמעותית. בדרך כלל אין מדובר בחרק אחד או מספר בודדים. בכל מושבת טרמיטים – מספרם עשוי להגיע לכדי מספר עצום של מאות אלפי טרמיטים.

חשוב לציין, כי רוב הטרמיטים אינם מזיקים כלל לבני אדם, ואולם הסוגים שנפוצים כבעייתיים בהחלט עלולים לגרום נזק משמעותי לרכוש. הימצאותם של טרמיטים בבית מגורים בהחלט עלולה להוות אי נוחות ועגמת נפש לא רק בשל העובדה שהם אינם רצויים ונחשבים חרקים דוחים ומאוסים על רוב בעלי הבתים, הטרמיטים עלולים לעשות נזק משמעותי לבית עצמו ולחפצים שבו. ובפרט ראוי להזכיר, כי הטרמיטים מקננים בתוך עצים ולכן הם מכונים טרמיטי עץ. הם נפוצים יותר בבתי מגורים ובסביבתם בשל העובדה שחומר העץ נפוץ יחסית בריהוט ובבנייה.

כיום ישנן מגוון שיטות הדברה כנגד הטרמיטים על מנת לחסל את בעיית הטרמיטים ולמגר אותם. ישנן גם פעילויות מנע, ולכן יש להקפיד שההדברה תבוצע אך ורק בידי חברה מקצועית ומורשית.