מדביר בהוד השרון

הקדימו הדברה למכה! – יונים? – לא אצלכם!- הוד השרון

בתחילת עונת החום- אביב וקיץ בבתים רבים חשים לפתע גירודים עקצוצים. לא הרבה יודעים שלרוב מדובר בכיני יונים.

היונים בעיקרן אינן חיות מזיקות, אך כשהן מקימות את הקן בסביבת מגורים, אז מתחילה הבעיה.

יונים מעבירות מחלות. כיני יונים שמחפשות דם. היונים יחפשו לעקוץ את בני הבית ויגרמו לנזקים בריאותיים קלים וחמורים. הנזק הקל: גירוד, פריחה. הנזק החמור: דלקות שעלולות לגרום לנזקים בריאותיים לא פשוטים.

כידוע לכל, כיום פועלות חברות הדברה רבות בישראל- אפשר לראות בכל אזור מגורים בארץ ניתן לאתר בתוך זמן קצר במיוחד מספר רב של חברות הדברה שאחראיות על הרחקת בעלי חיים לא רצויים ומיגורם. לעתים מדובר בפעולות ריסוס והדברה לשם קטילת בעל החיים, לפעמים בלכידתו של המזיק ושחרורו לחופשי בשנית בטבע- בסיבת מגוריו. הכול על פי שיקול דעתם של צוות המדבירים המקצועיים והמנוסים שמגיעים לשטח הנגוע.

חברות ההדברה פועלות תחת הפיקוח של המשרד לאיכות הסביבה וכמובן נמצאות גם במעקב צמוד והדוק של משרדי העבודה ומשרד הבריאות. הדברה היא תחום עיסוק שלפעמים נראה על פניו קל, זמין ולא מהותי. ואולם, העובדה שיש ללכוד בעלי חיים לא רצויים או להרחיק אותם באמצעות שימוש בחומרים לאו דווקא ידידותיים לסביבת בני אדם היא בעייתית ועלולה להוות סיכון. הבנה מעמיקה ברעיון התחום תעמיד אותנו על טעותם של אלו שסוברים בתמימות, כי מדובר בעיסוק פשטני שלא מחייב בהכרח ניסיון משמעותי או ידע עמוק. להיפך- ההדברה היא אחד התחומים המובהקים שדורש לא רק פיקוח קפדני והדוק, אלא גם ליווי צמוד ומקצועי ומעקב הדוק ומיומן של משרדים ממשלתיים ורשויות האכיפה.

בנוסף, חשוב להדגיש את הפיקוח הממשלתי במדינות המפותחות. בהן- כל תחום ההדברה בפרט וכל הפעולות הקשורות בשימוש בחומרי רעל קטלניים בעלי מרקם מסוכן המהווה גורם משמעותי לחלילה סכנת בריאות מובהקת- חייב להיות תחת מעקב הרשויות. ולכן, רק מדביר מקצועי ובעל ניסיון והבנה בתחום ידע לרסס חומר מתאים כנגד כיני יונים וידע להרחיק יונים.

פנו אלינו כדי שנתאם לכם ביקור בית עם מדביר בעל ניסיון ארוך שנים. בביקור יבחן המדביר את כיני היונים ויכוון כנגדם את החומרים המתאימים.

החלטתם לשפץ את מרתף הבית ולהסב אותו למרחב מגורים? ואולי אתם רוצים לחדש את הבית? – הוד השרון

כל החפץ בהרחבת הבית הפרטי תוך כדי הסבת קומת המרתף למרחב מגורים שכיף ונעים יהיה לגור בו יצטרך את שירותו של קבלן מוסמך בבנייה וכן תוכנית מקיפה של כל הצפוי גם מבחינת לוחות זמנים, גם מבחינת פעולות הבנייה הנדרשות לפי סדרן וכמובן היקף העבודה כולה ושכר העבודה על כל מרכיב ומרכיב. רק תכנון מדויק ומקצועי יוכל לספק את התמונה המלאה של מרתף הבית לאחר העבודה. הגדלת הבית וחידושו הם תהליך מורכב שמלווה בהרבה מאוד חוויות נלוות והתרגשויות, אבל עלול להיגמר חלילה גם בעוגמת נפש ובאכזבות קשות, אם לא יתחיל על הצד הטוב ביותר.

כדי שהבית שלנו יהיה אטרקטיבי – לפני כל תהליך של בנייה ושיפוץ יש כמובן לבדוק בדיקה מדויקת של יכולת תשלום, מורכבות העבודה והמצב הכלכלי שלנו. לא די שיש לערוך רשימה מסודרת ומוגדרת מראש של כל המלאכות שייכללו בפרויקט הבנייה ושל כל בעלי המקצוע המתוכננים, אלא שחשוב מאוד להביא בחשבון גם דברים בלתי צפויים ולהשאיר גם עבורם סכום כסף שיהווה חלק מהתקציב המשוער. למשל לא פעם כאשר מחליפים כיור בבית ישן, מגלים לפתע שכל מערכת הצנרת אכולה ומיושנת ושיש צורך ממשי בהחלפתה. החלטה כזאת היא משפיעה במיוחד, שהרי במקום סכום של מאוד עד אלפי שקלים בודדים, המחיר של השיפוץ קופץ לכדי עשרות אלפים. דוגמה נוספת דומה יכולה לקרות אם יהיה צורך לבצע איטום מורכב ומוקפד על מבנה ישן שהיה מתוכנן בתחילה רק לצבוע אותו. דהיינו סעיף התקציב ותכנון כל הוצאה צפויה או בלתי צפויה הוא הכי חשוב.

בנוסף, יש להחליט לפני כל מלאכת שיפוץ על גודלו והיקפו בהתאם לנוחיות ולצרכי המשפחה. חשוב לזכור, שתמיד ישנם מקרים שחלקים שונים בבית מתבלים כתוצאה משימוש יתר. למשל חדרי אמבטיה שהם חדרים רטובים עם השנים עלולים לספוג עובש, ארונות מטבח עלולים להתיישן, דלתות לחרוק ועוד. אם מתוכנן שיפוץ חלקי בלבד, חשוב למרכז את החידוש על מה שחייבים ולא להתפזר יתר על המידה ברעיונות עיצוביים.

החלטתם להסב את מרתף הבית למרחב מגורים? רוצים לשדרג ולחדש את מראה הבית? התקשרו אלינו – בחברתנו צוות קבלנים מוסמכים ומיומנים עם המלצות של אלפי לקוחות מרוצים, שישמחו להעניק לכם שירות אדיב ומקצועי כמו שרק אנחנו בחברתנו יודעים, ולראות גם אתכם בין לקוחותינו.