מדביר בבאר יעקב

הרחקת יונים או הדברת יונים? האם אתם חשים גירודים ועקצוצים מכיני היונים? מה עושים? – באר יעקב

לרוב, היונים אינן מזיקות הן חיות ידידותיות ונעימות, אך כשהן מקימות את הקן בסביבת מגורים, אז מתחילות הבעיות של כיני יונים שמחפשות דם. היונים יחפשו לעקוץ את בני הבית ויגרמו לנזקים בריאותיים קלים וחמורים. הנזק הקל: גירוד, פריחה. הנזק החמור: דלקות שעלולות לגרום לנזקים בריאותיים לא פשוטים.

כיום ישנם סוגים שונים של פתרונות המוצעים בשוק, בהתאם לרצון הלקוח ובהתאם לתנאי השטח של המבנה המדובר. בין אם מדובר ברשתות היקפיות לבניין או רשתות במקומות נקודתיים כגון מסתור הכביסה ועוד. ישנו גם פתרון של הצבת דוקרנים על אדני החלון או על הגג. הפתרון יותאם לפי המקום ולפי העדפה האישית.

כיום פועלות חברות הדברה רבות בישראל שאחראיות על הרחקת בעלי חיים לא רצויים ומיגורם. חברות ההדברה פועלות תחת הפיקוח של המשרד לאיכות הסביבה וכמובן נמצאות גם במעקב צמוד והדוק של משרדי העבודה ומשרד הבריאות. הדברה היא תחום עיסוק שלפעמים נראה על פניו קל, זמין ולא מהותי. ואולם, העובדה שיש ללכוד בעלי חיים לא רצויים או להרחיק אותם באמצעות שימוש בחומרים לאו דווקא ידידותיים לסביבת בני אדם היא בעייתית ועלולה להוות סיכון. הבנה מעמיקה ברעיון התחום תעמיד אותנו על טעותם של אלו שסוברים בתמימות, כי מדובר בעיסוק פשטני שלא מחייב בהכרח ניסיון משמעותי או ידע עמוק. להיפך- ההדברה היא אחד התחומים המובהקים שדורש לא רק פיקוח קפדני והדוק, אלא גם ליווי צמוד ומקצועי ומעקב הדוק ומיומן של משרדים ממשלתיים ורשויות האכיפה.

בנוסף, חשוב להדגיש את הפיקוח הממשלתי במדינות המפותחות. בהן- כל תחום ההדברה בפרט וכל הפעולות הקשורות בשימוש בחומרי רעל קטלניים בעלי מרקם מסוכן המהווה גורם משמעותי לחלילה סכנת בריאות מובהקת- חייב להיות תחת מעקב הרשויות. ולכן, רק מדביר מקצועי ובעל ניסיון והבנה בתחום ידע לרסס חומר מתאים כנגד כיני יונים וידע להרחיק יונים. פנו אלינו כדי שנתאם לכם ביקור בית עם מדביר בעל ניסיון ארוך שנים. בביקור יבחן המדביר את כיני היונים ויכוון כנגדם את החומרים המתאימים.