הדברה באחוזה רעננה

הקיץ הגיע והימים מתחממים גם המזיקים – ג'וקים, יתושים, מכרסמים ושאר בעלי חיים המטרידים הגיעו לצערנו לתוך הבית – מה עושים?- אחוזה רעננה

הקיץ כבר פה והמקקים והמעופפים פולשים לבית דרך החלונות, תעלות הניקוז ודרך הסדקים שבקירות. כולנו יודעים את ההשלכות של המחלות, עקיצות וזיהומים במזיקים השונים. לכן בתהליך מיגור וחיסול מזיקים לא רצויים, כגון: מקקים, יתושים, פרעושים, צרעות, קרציות ומכרסמים -חובה להזמין בעל מקצוע אמין, בעל ניסיון רב בתחום.

ראשית, יש לאטום סדקים וחורים בקירות וכך למנוע את חדרתם. כידוע עבודת הדברה היא בעצם תחום גלוי וידוע שבו יש שימוש נרחב ומשמעותי בחומרים מזיקים- חלקם אפילו רעילים. בתחום ההדברה הרעיון המשמעותי הוא להרחיק את בעלי החיים הלא רצויים מסביבת בני אדם. כאמור, מדביר חייב להבין את הבעיה ולרדת לשורש המזיקים הקיימים, זאת על מנת להתאים את חומרי ההדברה הנבחרים על פי המזיקים, בעלי החיים המצויים בסביבה. בנוסף, המדביר המקצועי חייב להיות מודע לסכנה שבהשארת חומרי הדברה ובעיסוק בהם- שכן אלו למרות היותם מכוונים כלפי המזיקים עלולים, כמובן, להזיק ולפגוע גם בשאר היצורים (בני אדם ובעלי חיים) המצויים בסביבה.

כדאי לזכור, השירות המקצועי של חברות ההדברה כולל בדרך כלל ייעוץ ראשוני טלפוני, לאחר מכן צוות עובדי הדברה מקצועיים ומנוסים מגיעים לשטח הנגוע לשם בחינה יסודית ובדיקה קפדנית של השטח והאזור כולו, על מנת להעריך את בעיית המזיקים ולאמוד את סוג חומר ההדברה, הכמות הרצויה והמומלצת. בנוסף, כאשר אנו נזקקים לצוות עובדי הדברה – יש חובה לבצע סקר שוק על מנת להכיר את סדרי הגודל של מחירים וטווחים ראויים לעבודה הנדרשת. ישנם מספר מרכיבים משמעותיים שעשויים לשנות את סדר הגודל של מחיר העבודה- ראשית, כמובן פערי מחירים משמעותיים עשויים להתגלות על פי מקום היישוב שבו אתם גרים- ייתכן שהפערים נובעים מהסיבה הפשוטה- האם יש חברת הדברה אחת או שמא ישנן מספר חברות הדברה מתחרות- וכך תהיה תחרות ראויה של מחירים. בנוסף, קריטריון משמעותי לגבי המחירים ינבע מן הסתם ממידת הדחיפות של העבודה מבחינתכם- ככל שאתם תהיו מוכנים להמתין עם בעלי החיים- המחיר יהיה סביר ונוח, ככל שאתם תהיו לחוצים ותרצו שהחברה תגיע בדחיפות לביתכם- הרי שהמחיר עלול לעלות ולזנק משמעותית.