צבעי ביקנעם עילית

אז איך אתם רוצים שהקיר שלכם ייראה? – צבעים ביקנעם עילית

אז איך אנחנו רוצים שהקיר שלנו ייראה? צביעת קירות של מבנה – דירה, משרד, חדר מדרגות ועוד, נתפסת במקרים רבים כמלאכה פשוטה ובעלת פוטנציאל קל וחסר תקלות. ואולם, חשוב לדעת שלא כל מי שנחשב “הנדימן” יכול לצבוע קיר באופן מקצועי.

צביעת הקירות היא רק החלק המסיים – המסכם של עבודת חיפוי הקיר. ראשית, יש כמובן לבצע תיקוני טיח, שפכטל ולפעמים גם גילוף ושיוף של הצבע הקודם, זאת על מנת ליישר את הצבע ולשוות לו מראה אחיד וחלק.

גם בחירת חומרי גלם בכל הקשור לצביעת קירות אינה פשוטה ומובנית מאליה- בחנויות המתמחות קיימים סוגים רבים ומגוונים של כל פריטי העבודה הנדרשים לשם מלאכת הצביעה- החל ממברשות מסוגים ומדגמים שונים, סוגי חומרי צבע באיכויות משתנות- לפעמים רק בעלי מקצוע מיומנים ומנוסים יוכלו להבדיל ביניהם, וכמובן- הגוונים. חשוב להבין ולזכור, שצבע – אם הוא לא לבן או שחור- עלול לשנות את הגוון ולייצר רמות שונות של אותו צבע- בהתאם לתאורה, לצבע הקיר הקודם, למספר שכבות הצביעה ועוד.

כשאנחנו מגיעים לחנויות לחומרי בניין – אנחנו לרוב לא מודעים לעובדה זאת ורוכשים את הצבע על פי הגוון המצוי על אריזת המוצר. אבל רק צבעי מנוסה יוכל לדעת האם יש לערבב את הצבע עם חומרים נוספים, באיזה גוון בדיוק להשתמש ומה תהיה תוצאת הצביעה בכל פעם…

במקרה בו החלטתם להזמין בעל מקצוע לחידוש או ריענון המראה – נמליץ לכם – עוד בטרם ההתקשרות  לצבעי או לקבלן שיפוצים -להתחיל בבחינת תכנון החלל, החלטה על רמת הגימור ואיכות הצבעים וחומרי הגלם שבהם אנחנו רוצים להשתמש. תכנון התקציב המדויק הוא גם פרט משמעותי במיוחד בשלב הראשוני של תכנון התהליך. שנית, חשוב כמובן לבצע סקר של אנשי מקצוע ולשאול לקוחות מרוצים קודמים. אל תתביישו – זאת זכותכם לבקש מאיש המקצוע רשימת לקוחות ושמות של ממליצים. כדאי מאוד שתתרשמו מלקוחות קודמים על מנת שתוכלו להבין האם אכן זה בעל המקצוע שהייתם רוצים להעסיק.