מנעולן בתל אביב

אבדו לכם המפתחות? ננעלתם מחוץ לבית? יש חשד שאולי אפילו נגנבו לכם המפתחות? מה עושים? פונים למנעולן מקצועי ומוסמך כחלק מתהליך החזרת החיים לשגרה- מנעולן בתל אביב

ברגע שיש חשד חלילה לפריצה או לאובדן מנעול ומפתח, כדאי ראשית להודיע לחברת הביטוח. חשוב, שחברה זו תהיה מעודכנת בכל מקרה של חשש לאובדן רכוש חשוב שחברת הביטוח תדע באופן מידי ותוכל לשלוח מומחים ואנשי מקצוע: פורץ מנעולים, שמאי רכוש ועוד על פי הצורך של כל מקרה ועל פי פוליסת הביטוח.

בנוסף, רצוי שלאחר שאבדו המפתחות או שהמנעול לפתע לא תקין- חשוב להגיש דוח משטרתי למחלקה המקומית. לכך יש מספר סיבות- גם בגלל דרישה מקובלת מטעם חברת הביטוח להגיש דוח משטרתי כזה לפי הצורך. בנוסף, אם חלילה אובדן המפתח התרחש בצירוף גניבת ארנק- יש סיכוי שייווצר מצב נוסף מסוכן במיוחד של גניבת זהות וחדירה מפורשת לפרטיות.

בשלב הבא, כמובן, יש צורך בהחלפה מידית של כל המפתחות הרלוונטיים והחלפת המנעולים התואמים. אם בבית מותקנים מנעולים דיגיטליים או מנגנון אבטחה "חכם", הרי שהמצב טוב יותר, שכן אז ניתן באופן פשוט יחסית לשנות את הקוד בלוח המקשים או לקודד מחדש את המערכת. במידה שמדובר בצורת נעילה מיושנת יותר, הרי שבמקרים רבים יהיה צורך בהחלפת הצילינדר, מנגנון הנעילה כולו, וכמובן החלפת מפתחות תואמים ושכפולם- מה שיחייב תיאום של כל בני הבית והחלפת המפתח שמצוי בידיהם.

ממה צריך להיזהר? או למה צריך לחשוש מהונאות לאחר פריצת מנעולים? כשננעלים מחוץ לבית, חשוב להזמין מנעולן מומחה, מוסמך ומקצועי. אלא שפה יש מכשול: על פי הערכות, מרבית המודעות המקוונות למנעולנים הן הודעות שקר והונאה. לכן, יש להימנע משכירת מנעולן ללא אישור והסמכה. לא כל מי שמציג את עצמו כפורץ דלתות מיומן, הוא אכן כזה. ההונאות שקיימות בפרסום המקוון הן רבות ומסוכנות, ולכן יש לחשוד למרבה הצער בכל בעל מקצוע שמציג את עצמו באופן זה. תמיד חשוב לבקש לפני תחילת העבודה לראות תעודה מורשית והסמכה מקצועית מתאימה ובנוסף, לקבל המלצות מלקוחות קודמים.