מנעולן בטייבה

זה לא כל כך נעים לראות גן סגור… ודלת נעולה- זה כן נעים לראות? מנעולן בטייבה

כידוע, ככל שהעולם תקדם ודרגת העושר שבו הולכת ונעשית ברורה יותר, בני האדם הופכים להיות חשדנים. אם בעבר, כמו בסיפורי השכנות של הסבתות- כל הדלתות היו פתוחות, כולם היו נכנסים לכולם. הרי שהיום- כל בית בישראל מחפש הפרדה, פרטיות והגנה. בתקופה שבה לבני אדם יש מכשירי חשמל יקרים, תכשיטים בעלי ערך ממוני רב – יש צורך דחוף לאבטח את הכניסה לבית באמצעות מנגנוני אבטחה והגנה. זה כמובן, נעשה על ידי שירות נעילה באמצעות מנגנוני דלתות, בריחים, צילינדרים ומנעולים.

אלא שיחד עם הצורך לנעול את הבית, את כלי הרכב היקרים וכמובן- להגן ולאבטח על כספים ועל פריטים בעלי ערך סנטימנטלי או כספי, עלה הצורך לבצע זאת באמצעות אדם מקצועי במיוחד. לשם כך החלו בישראל, כמו בעולם כולו להתפתח מקצועות בעלי צורך מידי ודחוף. בראשם עומדים המנעולנים.

אז מהו בעצם מנעולן? מה תכלית עבודתו? המנעולן כשמו כן הוא: כפי שרפתן- יעסוק ברפת, פסנתרן – יעסוק בפסנתר וכרטיסן- יעסוק בכרטיסים, הרי שמנעולן- הוא מומחה למנעולים. תחום המנעולנות הוא תחום שהולך ומתפתח בהתאם לצורך, כאמור, לאבטח מבנים, רכבים וכספות. בתחום זה עוסקים מנעולנים שמתמחים בהרכבת המנעול בראשיתו, בהתקנתו על פי כל התקנים והכללים הנדרשים וכמובן בתיקון מנעולים פגומים או נטולי יכולת לשימוש. בחי היומיום אנו נתקלים בעבודת המנעול לרוב, כאשר נולד הצורך להחליף מנעול או לפרוץ אותו. לעתים מרוב עצים לא רואים את היער- ומרוב ריבוי מפתחות- בני האדם טועים בשימוש במפתח הנכון- ומכניסים למנעול מפתח שגוי. לעתים קרובות במקרה זה- המפתח יישבר בתוך המנעול ויגרום לעוגמת נפש ולתקלה ממשית בחיי השגרה השלווים. במצב זה- נדרשת פנייה אל מנעולן מוסמך לשם חסינות אישית ושמירה על הביטחון וההגנה הפרטית. עבודתו של המנעולן כרוכה לעתים קרובות בשינוי המנעול, בפריצתו או בהחלפת מנגנון הנעילה הכללי- כולל צילינדרים.

מכיוון שמדובר בעבודה שדורשת קבלת החלטות מהירה, מקצועיות ובמיוחד רמת אמינות- ראוי לשמור באופן זמין מספר טלפון של מנעולן מוסמך ובעל ניסיון.