מנעולן בראש העין

המנעולן הוא מומחה בתחום המנעולנות- מנעולן בראש העין

אם איבדת את המפתח כדי לנעול את הבית אחרי שיצאת ממנו או אם אתה לא יכול להיכנס לתוך המרחב הפרטי שלך לאחר יום עבודה סוער- אתה חייב איש מקצוע שיסייע לך בתחום פתיחת הדלת, תיקון מנגנון המנעול או / ו פריצתו או בקיצור אתה זקוק למנעולן.

לא תמיד תהיה ברירה – לפעמים כשאתה תקוע מחוץ לבית בשעת לילה מאוחרת, תקוע בתוך הבית לפני יציאה חשובה לאירוע או למפגש בהול- הדרך היחידה שניתן יהיה לבצע את המעבר מתוך לנים, מחוץ למרחב פרטי- ההיא אך ורק באמצעות עבודה מיומנת של שבירת מנגנון הנעילה והחלפתו. כולנו מדברים על "פורץ מנעולים", ואולם כבר מעצם הביטוי הזה- ברור לנו, כי המנעולן למעשה עוסק בתחום אפור ובעייתי. הרי מעולם לא היינו מתירים לאדם זר להתעסק לנו בדלת הבית, בוודאי לא היינו מרשים לפרוץ לנו את הדלת או להחליף את מנגנון הנעילה המותקן בה. אלא שעבודת המנעולן היא אכן עבודה ייחודית שדורשת אמון, אחריות, מקצועיות ויכולת מוכחת של תיקון, פריצה והתקנה. למזלנו, כאשר הדלת שלנו משום מה לא נפתחת או כשהמפתח החלוד נשבר בתוך המנעול- לא אנו היה אלו שמבצעים את הפעולה, אלא איש מקצוע. למזלנו, אם נידרש לפעולה זו, נוכל להזעיק באופן מידי את המנעולן.

המנעולן הוא למעשה מומחה בתחום המנעולנות. המנעולן חייב להיות מומחה ומיומן בתחום, שכן כל ביצוע של פעולה כמו: החלפת צילינדר, פריצת דלת, החלפת מנגנון עלול לסכן את תפקוד הדלת או לפגוע בכל מנגנון הפתיחה והסגירה ולהעצים את הנזק הקיים. לשם כך, בכל התקשרות עם בעל מקצוע מתחום זה- יש חשיבות מיוחדת לבחור בעל עיסוק מקצועי, מיומן ומוסמך.

בנוסף, מכיוון שמדובר בתחום המוגדר "מסוכן" ראוי להגביל את ההתקשרות על בעלי מקצוע בתחום המנעולנות אך ורק כאשר הם בעלי תעודת יושר מטעם המשטרה. חשוב לזכור, כי פריצה היא פעולה הרסנית ומסוכנת לרוב. פריצת דלתות בוודאי היא פעולה שאסורה על פי חוק. אדם זר שיפרוץ ביתו של אחר צפוי לעונשים הקבועים בחוק.