מנעולן ברמת השרון

מערכות נעילה ומנגנוני פתיחה מורכבים וטכנולוגיים- האמנם?- מנעולן רמת השרון

כיצד התפתחות דיגיטלית משפיעה על עבודתו של איש המקצוע הקרוי "מנעולן"?

 

כולנו חיים היום בבתים מרובי כניסות ודלתות. הדלת למעשה מגוננת מפני כניסה של זרים ומעניקה חוויה של פרטיות, ביטחון והגנה. ברור, שהדלתות הפניות בכל בית- בנויות באופן פשוט יותר עם מנגנוני הפעלה ונעילה פחות משמעותיים ופחות מורכבים. מנעולים אלו פשוטים לתפעול, להרכבה ולהחלפה, שכן הצורך בהן הוא רק כלפי המצויים ממילא בתוך הבית, ולכן עיקר השימוש נובע מרצון לאינטימיות אישית. לעומת זאת, מובן מאליו, שהדלת החיצונית- הראשית של הבית מספרת סיפור אחר. הדלת הראשית של הבית למעשה נועדה כדי למנוע את כניסתם של זרים לתוך הבית ובפרט את חדירתם של גורמים עוינים. דלת זו מלכתחילה למטרות של הגנה וביטחון.

כיום קיימים סוגים שונים של מנגנוני הגנה ונעילה. מנגנונים אלו מתכתבים היטב עם הצורך לאבטח את המרחב הפרטי והאישי שלנו באמצעות התקדמות הטכנולוגיה והשימוש הנרחב שיש לה באביזרים אלקטרוניים בימינו. אם בעבר מנעול דלת היה נראה אותו דבר בכל הבתים, מנעול היה מתאים רק למפתח אחד וזהו. כיום ישנם סוגים שונים ומגוונים של מנגנוני נעילה ייחודיים ומתקדמים. מערכת נעילה חכמה עשויה לרוב להתאים לכל דלת ולהשתלב גם במצב הנתון. כלומר: לרוב אין צורך בהחלפת הדלת כולה כדי להתקין מנגנון טכנולוגי חדשני.

כבר היום ישנם בתים רבים בישראל ובעולם כולו שנפתחים ללא מפתח כלל. בקרת הכניסה והנעילה כוללת מנעול, אך שונה בהרבה לצורך הפעלתה. לדוגמה: מנגנון של אצבע ביומטרית הפותח דלתות באמצעות שליטה בזיהוי טביעת אצבע, טלפונים חכמים בעלי אפליקציות המאפשרים פתיחת נעילה מרכזית, קודן- הממגן על ידי מספרים הידועים לבני הבית בלבד כמעין קוד כניסה. כניסה ופתיחת נעילה באמצעות שלט רחוק וכמובן האינטרקום המוכר והאהוב.

לעתים, יש צורך בחיבור למערכת החשמל של המנגנון כך שמערכת הנעילה חייבת לעבור חיווט למערכת החשמל, ואילו במקרים אחרים מדובר במערכת אלחוטית. מובן, שיש לבדוק עם המנעולן את מומחיותו ולבחור בהתאם לכך.