מנעולן בנתיבות

אבדו לכם המפתחות? ננעלתם מחוץ לבית? אבדו לכם המפתחות? אז מה עושים? – פונים למנעולן מוסמך ומקצועי – מנעולן בנתיבות

ברגע שאבדו לכם המפתחות ויש חשד לפריצה ולגניבה, מומלץ ראשית להודיע לחברת הביטוח. חשוב, שחברה זו תהיה מעודכנת בכל מקרה של חשש לאובדן רכוש חשוב. חברת הביטוח תדע באופן מידי ותוכל לשלוח מומחים ואנשי מקצוע אליכם הכוללים פורץ מנעולים, שמאי רכוש ועוד על פי הצורך.

במקרה בו אבדו המפתחות או שהמנעול לפתע לא תקין, חשוב להגיש דוח משטרתי. לכך יש מספר סיבות: בגלל דרישה מקובלת מטעם חברת הביטוח להגיש דוח משטרתי כזה לפי הצורך. בנוסף, אם חלילה אובדן המפתח התרחש בצירוף גניבת ארנק, אז יש סיכוי שייווצר מצב מסוכן ביותר של גניבת זהות וחדירה מפורשת לפרטיות שלכם.

כמובן שבשלב הבא יש צורך בהחלפה מיידית של כל מנגנוני ההנעלה וכן המפתחות הרלוונטיים. אם בבית או בעסק מותקנים מנעולים דיגיטליים או מנגנון אבטחה “חכם”, הרי שהמצב טוב יותר, שכן אז ניתן באופן פשוט יחסית לשנות את הקוד בלוח המקשים או לקודד מחדש את המערכת. במידה שמדובר בצורת נעילה מיושנת יותר, הרי שבמקרים רבים יהיה צורך בהחלפת מנגנון הנעילה כולו, וכמובן החלפת הצילינדר ולהתאים את המפתחות.

על מה צריך להקפיד ולבדוק כשבוחרים את שירות המנעולן?

בזמן שנתקלים בבעיה ונזקקים לשירותי מנעולן . צריך לבדוק שהמנעולן הינו בעל הסמכה, וצריך להסביר מהי הבעיה בדיוק ולבקש ממנו את הפתרון היעיל והמהיר תוך בדיקת המיומנות שלו אבל בו זמנית גם האמון שאנו רוחשים לו. בתחום של אנשי מקצוע המנעולנים, משום שבמקרה  של פריצה במנגנוני ההגנה של הפרטיות, או פריצה של מנעול הדלת, פירוק הצילינדרים או כל פעולה אחרת שתפגע בביטחון האישי של כל אחד. חשוב מאוד שלא להיקלע למצב של הזמנת מנעולן בלחץ ללא המלצות טובות קודמות, או שנזמין מנעולן לא מוסמך וללא תעודת יושר מטעם המשטרה.