מנעולן בנתניה

הגנה פרטית, שמירה על מרחב מוגן ומנגנוני ביטחון בעולם המודרני- מנעולן בנתניה

איך קשור תחום המנעולנות לצורך של בני אדם רבים להגנה מלאה על רכושם?

בשנים האחרונות קיימות בשוק חברות רבות בתחום המנעולנות. תחום זה הפך ליותר ויותר פופולרי מאז העולם המערבי נהיה חומרני, עשיר ובעל ערך. אם בעבר, אנו מכירים את המצב שבו אנשים לא נעלו את הדלתות בלילה, הרי שהיום לא רק שנועלים את הדלת, אלא במספר מנעולים ובכמה שיותר מנגנוני אבטחה. ביטחון אישי, פרטיות ושמירה מוקפדת כל הרכוש היקר שצברנו הם סיבה מוצדקת להגנה מיטבית באמצעות דלתות ומנעולים.

כאשר אנו רוצים להגן על הכספת שלנו או על הכניסה הראשית לבית, רצוי מאוד לפנות לחברה המתמחה בתחום המנעולנות. חברות רבות כאלה צפות כפטריות לאחר הגשם ברחבי הארץ והעולם כולו. ועדיין חשוב לזכור, כי לא בכולן אנשי המקצוע הם מיומנים, מנוסים ומוסמכים באותה מידה. על מנת לבדוק את טיב החברה ואת יכולתה לעמוד בפני התקנת מנגנוני הגנה ונעילה מיטביים, חשוב לבחור דווקא בחברה מורשית. כיום רק מספר מועט של מדינות בעולם דורשות תעודת הסמכה ורישיון על מנת לעבוד כמנעולן מורשה, בישראל אין דרישה חוקית כזאת. ואולם, בכל מקרה חשוב לבדוק גם בישראל חובה לבקש תעודת הסמכה רשמית מטעם חברת המנעולנות. חברות אלו פועלות בהיתר מטעם הרשויות, יש להן רישיון והסמכה ממלכתיים, ולכן ממילא הן בעלות מוניטין גבוה יותר. לפני שאנחנו מאפשרים למישהו לקדוח בתוך המנעול הפרטי שלנו או לפרק את המנעול הקיים ולהחליפו באחר, אנחנו קודם כל חייבים לסמוך עליו ולוודא שהוא אמין, מוסמך ובעל בקיאות רבה ביותר.

הדלתות של כולנו מוגנות בשנים האחרונות מפני נוכלים ופורצים. אנחנו מתקינים עוד ועוד גלאי אבטחה, מנעולים חכמים ודרכי התגוננות על מנת לשמור על פרטיות ועל זהירות. ועדיין, אם אנחנו נחליט על שירותיו של איש מקצוע שאינו מוסמך או שאינו אמין – הרי שלמעשה נתנו לחתול לשמור על החלב. ההקפדה על שמירת הפרטיות ועל ביטחון ואבטחה מיוסדת על בחינת המנעולנים ובדיקת רישיון ההסמכה שלהם, תעודות היושר ופרטי לקוחות קודמים.