מנעולן בכפר יונה

לסמוך רק על מנעלן מקצועי ומוסמך- מדוע? מנעולן בכפר יונה

על פי החוק בישראל, פריצה של מנעול השייך לאדם זר נחשבת עברה על החוק וצפויה להוביל להגשת כתב תביעה ולהסתבכות בפני גורמי החוק. מכיוון שכך ברוב המקרים כאשר יש בעיה עם מערכת הנעילה- מפתח שנתקע, מנעול שבור, דלת שלא נפתחת- אין לאפשר לאיש לא מוסמך לגעת בדלת ולנסות לפתור את הבעיה. שכן בכל אי הבנה או טעות אנוש- עלול להתפרץ מצב מסובך ומורכב במיוחד. לפיכך, בישראל כמו בכל שאר העולם המערבי- קיים היום מקצוע מוכר ונפוץ הקרוי "מנעולנות". המנעולן הוא איש המקצוע היחיד שיכול להתעסק עם מכשירי נעילה של בתים זרים. ביכולתו להתקין את המערכת מלכתחילה, לתקנה או להחליפה בשעת הצורך.

אלא שמנעולן יפעל אך ורק על פי דרישות בעל הבית והוראותיו. כאשר אנו זקוקים לשירותיו של מנעולן מקצועי, רצוי לפנות לאיש מקצוע אמין, מוסמך ומורשה על מנת שיסייע לנו להחליט באופן נבון מהי הפעולה היעילה ביותר, המהירה והזולה על מנת לפתור את התקלה באופן מיטבי מבלי להישאר הרבה זמן ללא מנגנון נעילה בטוח ומגן וכמובן- מבלי לשלם הרבה כסף, אם ניתן לעשות זאת בפחות…

די לצפות בתכניות טלוויזיה כמו "המתחזים" או "יצאת צדיק" ולגלות עד כמה יש היום בעיה למצוא בעל מקצוע אמין, ישר, מקצועי וזול. לרוב בעלי מקצוע, לצערנו הרב, מנצלים את חוסר ההבנה של הלקוח בתחום ומחייבים אותו במקרה הטוב על תשלום יקר בהרבה מהרצוי. במקרה הגרוע יותר- כאשר בעל המקצוע גם אינו יעיל ומקצועי הוא עלול חלילה לייצר נזק גדול יותר ולפגוע קשות במרכיבי הדלת, בצילינדרים או במנגנוני הנעילה בכלל. לכן, לפני כל פעולת מנעולן חשוב במיוחד לבחור בעל מקצוע אמין, מוסמך וראוי. מוטב לשמור טלפון של מנעולן במקום זמין על מנת שלא להיתקע ברגע האחרון ולהזמין כל אחד שרק מבטיח לנו "לתקן את המנעול". חשוב לזכור, שלא כל איש שיפוצים ובוודאי לא כל "הנדימן" מסוגל לפתור תקלות המצויות במנגנון מורכב כמו זה של מערכת הנעילה המרכזית של בניי, רכב, כספת ועוד.