מנעולן באלעד

אז מה הוא בעצם המנעולן? מנעולן באלעד

אז מה הוא בעצם המנעולן? כידוע, המנעול בעידן המודרני הוא מנגנון האבטחה הבסיסי של מבנים, דירות, מתקני אחסון ועוד. כאשר אנו מבקשים לשמור את חיינו באופן בטוח ואינטימי יותר, הרי שאנו דרושים בשימוש מושכל בהרכבת מנעולים, מפתחות, צילינדרים וכל מתקן אחר המסוגל לסייע לנו בשמירת הביטחון האישי וברמת אבטחה סבירה. ובכל זאת, ככל שהשתכללו מנגנוני ההגנה, הרי שהלכו והתפתחו בהתאם גם סוגי המנעולים ורמת עיצובם. ככל הידוע כיום, המנעולים שימשו גם לפני אלפי שנים את האוכלוסיות העשירות, את המלכים ובייחוד לצורך שמירת חפצי ערך וכסף. ואולם, כיום- בעולם המודרני ייצור המנעולים הפך לייצור המוני וזול, ולמעשה אין בית כמעט ברחבי העולם שאינו מכיל נעילה אלמנטרית על מנת לוודא שזרים לא יוכלו להיכנס אליו. לשם כך, החלו באופן בהדרגתי לעלות מספר המנעולים בחיינו- החל ממנעול למבנים, לחדרים, לבתים, לכלי רכב לכספות ועוד. לעתים מרוב עודף שימוש במפתחות ובמנעולים נוצר דווקא מצב שבו, לצערנו, אנו נותרים עם ריבוי מפתחות שאינם מתאימים למנעולים. מה עושים במקרה זה? ברור! מזמינים שירותי מנעולן מקצועי, מוסמך ואמין.

מנעולן הוא למעשה מקצוע מבוקש ומהותי בשוק בכל המדינות המודרניות, שבהן המרחב הפרטי של משפחה הוא חלק מתחושת הביטחון שלה. כאשר עוסקים בבעל המקצוע הקרוי "מנעולן" הרי שמדברים על מדע שעוסק בייצור מנעולים וביכולת לפרוץ אותם לטובת הלקוח ובהתאם לבקשתו.

מובן, שעל מנת לשמש כמנעולן מוסמך יש לעבור קורסי לימוד, הסמכה והכשרה. לא כל אדם בעל ידיים טכניות או בעל חושים יכול לבצע את עבודת המנעולן. אמנם, רמת ההשכלה הפורמלית הנדרשת משתנה ממדינה למדינה, ואולם בכל מקרה בכל העסקה של ייצור מנעולים, פריצת דלתות או התקנת צילינדרים חדשים- יש לדרוש מהמנעולן תעודת הסמכה מקובלת ומורשית. המנעולים כיום מעורבים בדרך כלל בהתקנת מערכות נעילה באיכות גבוהה: חלקן סטנדרטיות וחלקן טכנולוגיות או/ ו אלקטרוניות. כמו כן, על המנעולן המקצועי להיות בקיא ביישום וניהול מערכות בקרה של שימוש יעיל במנעול ושל תיקונו או החלפתו בעת הצורך.