הובלות בשוהם – הובלות קטנות, גדולות, הובלות דירה – הובלה בשוהם

טיפים לפני מעבר דירה ושלב אריזת תכולת הבית- שוהם
מה כדאי לבקש מחברת ההובלה לפני שחותמים על חוזה עבודה?

הובלת דירה היא תהליך מורכב שדורש הרבה מאוד תכנון, ארגון ומיון של חפצים. במקרים רבים שלב זה אורך מספר שבועות ואפילו חודשים. כאשר עוברים מדירה לדירה יש סוף סוף הזדמנות למיין את החפצים ולמצוא את הפריטים הלא משומשים שתופסים אצלנו מקום אחסון יקר ערך ונדיר. לא סתם במקרים רבים אנחנו לא רוכשים פריטים חדשים לבית מפאת חוסר מקום, ואולם דווקא לאחר מעבר דירה לפתע יש לנו הרבה יותר מקום פנוי, אף על פי שגודל הדירות לא משתנה כלל. את שלב האריזה יש לתחום מראש בזמן מוקפד ומדויק כדי לוודא שהאריזות יהיו מוכנות הרבה לפני יום המעבר עצמו. אין טעם לדחות את השלב הזה למועד מאוחר, שכן פעמים רבות ישנם עיכובים בלתי צפויים והרבה עיסוקים הדורשים יחס ותשומת לב בימים שלפני ההעברה. לפיכך, הטיפ הראשון והחשוב ביותר הוא להקפיד בשלב התכנון וקביעת לוח הזמנים.

לאחר מכן, חשוב מאוד למיין את הפריטים המכילים את תכולת הדירה באופן המסודר והמאורגן ביותר. למרות העובדה שלרוב חברות ההובלה הגדולות יש ביטוח על תכולה מועברת, שאם חלילה ייגרם נזק לרכוש או תקלה במהלך הובלה תהיה אפשרות לקבל חלק מהכסף של הנזק בחזרה. ועדיין, כידוע לכול, בבית יש גם הרבה מאוד חפצים ואביזרים שאינם מוערכים רק בהון. תכולת דירה כוללת לפעמים חפצים שנאספו במשך עשרות שנים, פריטים בעלי ערך רגשי שקשור לזיכרונות משותפים. פריטים אלו כמו גם חפצים יקרי ערך, תכשיטים- לא כדאי לקחת בהם סיכון, אלא להוביל אותם באופן עצמאי וברכב הפרטי לצד משאית ההובלה.

פריטים שכן נדרשים להעברה על ידי צוות המומחים של חברת ההובלה חייבים להיות ארוזים בתוך קרטונים סגורים, עטופים ואם יש צורך גם מרופדים. בשנים האחרונות מציעות חברות הובלה רבות מציעות גם שירותי מיון ואריזה של פריטי הבית. בין אם את האריזה אנחנו מבצעים ובין אם צוות החברה- חובה בכל מקרה לסמן מדויק וחד משמעי את תכולתו של כל ארגז כדי ליעדו למיקום היעד בבית החדש.