נגר ברמלה

הטרנדים המובילים של עולם הנגרות – איך הפך הטרנד של עיצוב סגנון המטבח למבוקש ביותר? – רמלה

כמו שכולנו יודעים בענף עיצוב הפנים והאדריכלות ישנם לעתים טרנדים חזקים שהולכים ומשפיעים בכל רחבי העולם. מגמות עיצוביות אלו יכולות להתחיל באזור מסוים ולעבור על פי רצון הלקוחות ובחירותיהם עד להתפשטות עולמית של מרחבים גדולים המתבססים על מגמת העיצוב המרכזית. ואולם לפעמים הבחירה בטרנד החדשני דווקא לא מתחיל מלמטה, מהלקוחות עצמם, אלא מאנשי המקצוע שמבינים את משמעות היתרונות של חומרי גלם מסוימים.

ישנם חידושים וטרנדים מובילים בענף המטבחים. אם בעבר אחת לתקופה ארוכה התחדש אלמנט בתחום הרי שכיום זה קצר בהרבה יותר. על פי הידוע במסגרת העיצוב והאדריכלות המודרנית, ישנם פתרונות רבים של יישום אלמנטים שימושיים הן בבתים הפרטיים, הן בעיצוב מטבחים בהתאמה אישית ללקוח והן בעיצוב ארונות ומגוון עבודות הנגרות הפרטית. כך בראש המערכת המרכזית של תחומי החיים הנפוצים והמוכרים בעידן המודרני – ישנו מענה תואם לצרכים האישיים של בני אדם – נגר פרטי מקצועי לוקח בחשבון את הצורך לעצב את המטבח ולהכשיר מקומות נוחים יותר לצורכי עבודה או אחסון ונעים יותר לעין מבחינה עיצובית מודרנית על פי הטרנדים החדשים המבוקשים.

מובן, שכל נגר פרטי מקצועי חייב לקחת בחשבון את המגבלות הקיימות בטרם יתחיל את מלאכת התכנון מטבח. המגבלות העיקריות הקיימות הן מבחינת גודל המקום המדובר – כמה יש יכולת פיזית ליצור שינויים עיצוביים ולשלב אלמנטים דקורטיביים וכמובן המגבלה של יכולת ההוצאה הכספית של הלקוח, שהרי מחירי אלמנטים בענף העיצוב מטבחים אינם זולים בדרך כלל, ועל כן נוצר קונפליקט קבוע בין רצון הנגר הפרטי ותכניותיו לעיצוב מושלם למראית עין לבין יכולותיו של הלקוח לתקצב את העבודה. בסופו של דבר חשוב שייווצרו התנאים הבסיסיים לשילוב של עץ וחומרי גלם איכותיים. כך נולד מלכתחילה הטרנד של שילוב העיצוב סגנון מטבח בשירות הנגרים כחלק מהצורך ליצור אווירה עיצובית מודרנית, ייחודית.  בנוסף, יחד עם רעיונות של שילוב תאורה דקורטיבית והעשרת היסוד העיצובי של מטבחים – בשנים האחרונות הגיע העיצוב סגנון מטבח בהתאמה אישית לשיא ביקושו ותפוצתו.