נגר באור יהודה

איך בוחרים נגר מקצועי ומומלץ שיוכל לסייע לכם להגשים את חלומכם בעיצוב המטבח או בבניית חדר ארונות? – אור יהודה

מעוניינים בעיצוב מטבח או בבניית חדר ארונות שתמיד חלמתם עליו? – אז לפני שאתם בוחרים את הנגר המתאים על מנת לבצע את עבודות הנגרות שרציתם, מוטב שתקראו את המידע הבסיסי על מנת שתדעו מה לדרוש. כאמור, עבודות עץ ונגרות פרטיות הן עבודות שחשובות להיעשות על ידי אדם מיומן ובעל ניסיון עתיר שנים. ככל שלנגר ישנן שנות ניסיון הוא למד מן הסתם טכניקות חדשות, התמחה עם סגנונות חיתוך, צבע, הרכבה. לעתים לבעלי מקצוע ישנו תחום התמחות ספציפי שבו הם בעלי ידע והבנה יותר מכול. לפיכך, לפני הזמנתו של איש המקצוע בתחום הנגרות חשוב לוודא שיש לו ניסיון מהותי דווקא בתחום המבוקש: נישות בקיר גבס, בניית מטבחים וארונות אמבטיה, יצירות דקורטיביות ואביזרי אמנות ועוד. עוד עניין חשוב שעשוי להכריע בשאלה את מי להזמין לעבודה הוא שילוב סוג חומרי הגלם. כידוע, בתעשייה אין סודות. מחיר העבודה נקבע על פי פרמטרים שונים, ביניהם עלות חומרי הגלם. אין ספק, כי ישנם הבדלים חשובים מאוד בין סוגי עץ המתאימים לאפשרות בנייה אחרת: ישנם שמתאימים לגינה – דקים, פרגולות. ישנם המתאימים לארונות שמצויים בקרבת מים- ארונות אמבטיה וארונות מטבח.

יש להבין, כי מלבד המראה בין סוגי העץ קיימים סוגים מהותיים ואיכותיים הקשורים לעיבוד העץ ולשלל מרכיביו. ישנו העץ המלא הנחשב קשה ואיכותי במיוחד, יש העץ הנחשב איכותי גם כן, מוביל בתעשיות רהיטים וקרוי בפי כולם: “סנדוויץ’ ” על היותו בנוי ממספר פלטות המורכבות זו על זו כמעין כריך מלא תכולה. יחד עם זאת, כולנו יודעים, שבבואנו לחפש רהיט בחנות רהיטים, אחד מהסוגים הזולים והפשוטים יותר יהיה עץ מסוג הסיבית. סוג זה אמנם גם עובר תהליך של דחיסה, אלא שבניגוד לעץ הסנדוויץ’ הוא פחות מתאים לעמידות מפני רטיבות, ולכן נגרים יעילים ומקצועיים ידעו, שלא להשתמש בו למרות הפיתוי במחיר בבניית מטבח. רק לאחר קבלת הצעת מחיר הכוללת את איכות חומרי הגלם וסוגם ניתן להחליט באיזה נגר לבחור לטובת העבודה.

חשוב לזכור כי לעתים הטעם האישי והסגנוני של הלקוח או ההחלטה ללכת על סגנון עיצובי דקורטיבי מסוים יוכל לסייע בהחלטה על איזה סוג עץ ללכת בכל פרויקט. ולכן רק נגר מקצועי ומומלץ שעובד עם חומרי הגלם האיכותיים ידע להפוך חלום עיצובי למציאות.