נגר בלוד

ההחלטה על בחירת נגר פרטי לצורך שיפוץ חדר אמבטיה- לוד

ולמה חשוב מאוד להתעקש דווקא על שימוש בחומרי גלם מסוימים בבניית ארונות תלויים?

בשנים האחרונות, כידוע לכול, התפשט מאוד הטרנד של ארונות אמבטיה תלויים. הכוונה בכך היא באותם ארונות המהווים אמצעי אחסון בתוך חלל השירותים או/ ו חדר האמבטיה ואינם נשענים או מתבססים על רגליות שנתמכות בעמידה על גבי הרצפה. ארונות אלו נראים תלויים ומרחפים באוויר, בכך שלמעשה קשה מאוד לראות כיצד הם נצמדים לקיר ומחוברים אליו. ארונות אלו מעניקים תחושה גם של עיצוב מודרני יוקרתי ומלבד זאת מעביר חוויה של אוורור ופתרון לניצול החלל בחדר שלרוב נבנה מלכתחילה במסגרת גודל קטן יחסית.

ארונות תלויים נוצרים ונבנים רק לאחר החלטה משמעותית ומושכלת של תכנון החלל ועיצובו באמצעות אנשי מקצוע כמו: מעצב פנים, אדריכל או נגר מקצועי ועתיר ניסיון בעל ידע והבנה גם בתחום התכנון והאדריכלות.

מובן, שחשיבות של גודל החלל וניצולו המקסימלי ככל האפשר לטובת הלקוח ולצרכיו היומיומיים פועלת כמדד מרכזי בהחלטה על רוחב, אורך, גובה ומיקום הארון. גם כאשר מדובר בארון תלוי שאינו עומד על גבי הקרקע ניתן בהחלט לבצע בו חלוקה פנימית מיטבית על פי הצרכים הקיימים בכל בית ובית. החלוקה הפנימית תתוכנן על פי רצון הלקוח- החלטה על ארון גדול, על שילוב מגרות, על בניית חלל פתוח שיהווה מקום אחסון לחפצים גדולים יחסית.

מובן, שלפני כל תכנון יש לקחת בחשבון את המיקום המדויק של הארון הנבנה ביחס לחדר כולו. הארון חייב להוות חלק אינטגרלי מהחלל על פי יחס למיקום מערכות החשמל והמים, יחסית לשילוב הצנרת, סוג הכיור וגודלו.

כמובן, ארון תלוי עשוי להיות מאוד יעיל וחוסך מקום אם הוא תלוי על גבי קיר, ואולם מכיוון שחדר האמבטיה הוא בעיקר חלל פונקציונלי בבית, למעשה החדר שבני המשפחה כולם ישהו בו באופן רב במיוחד, הרי שלא רק העיצוב האדריכלי צריך לשקף את המדד להחלטה על בניית החדר ועל עיצובו, אלא הרבה יותר מכך- תכנון מיטבי של שימוש נוח ויעיל לשם תפקוד שימושי עבור צורכי הלקוח ובהתאם למגבלותיו.