קבלן מוסמך בנצרת – קבלנים מוסמכים מקצועיים, במחיר זול – התקשר

איך לבחור קבלן מוסמך? ולמה חשוב שבעל הבית יהיה מעורב בתהליך השיפוץ- נצרת

הקבלן עם כל הכוונות הטובות שלו, ועם כל הניסיון, היכולת המקצועית והניסיון בסך הכול עושה את עבודתו השגרתית. זאת הסיבה שבעל הבית עצמו חייב להיות שותף עיקרי כבר בשלב התכנון דרך תהליך ביצוע העבודה וכמובן בעת גמר העבודה ושלב התשלום. הקבלן מתמחר את המחיר ועשוי להציע כבר מלכתחילה תוכניות טובות וקלות ליישום, תוכניות שיעלו זול יחסית ויהיו גם נוחות לעבודתו כבעל מקצוע, ואולם אם תוכניות אלו אינן מתאימות לצרכינו או לחזון שאותו ראינו, רצוי להתערב במהלך התכנון, לנסות למצוא פתרונות ולא להתאכזב בגמר העבודה.

לכן חשוב מאוד שכל בעל בית שמביא קבלן לביתו יהיה מעורב באופן מלא וממשי בכל תהליך השיפוץ. פעמים רבות נוצר מצב של החלטות פתאומיות הנובעות ממקרים בלתי צפויים. למשל: אם במהלך השיפוץ תכננו לשדרג רק את ארונות המטבח ולהוסיף מספר אלמנטים דקורטיביים לצורך שיפור המראה והאווירה, אלא שאז התגלה, שצינורות האינסטלציה חלודים ומיושנים מאוד וכי בזמן הקרוב יהיה צורך להחליפם, הרי שבעל הבית יהיה חייב לקבל החלטה מידית: האם לשפץ כעת רק על פי התוכנית הראשונית ולהשאיר את החלפת הצנרת למועד מאוחר יותר הגם שהדבר יהיה כרוך בעוד תקופת שינויים ושיפוץ או שמא לטפל בצנרת כבר בהזדמנות זו.

החלטות מעין אלו חייבות להתקבל במשותף על ידי הקבלן המוסמך בתחום, שכן כלל לא בטוח שהוא מומחה גם בעבודות אינסטלציה או/ ו מערכת הביוב הביתית ומאידך, בעל הבית אמור להחליט להרחיב מאוד את השיפוץ: גם להאריך את משך הזמן שלו, לסטות במידת מה מלוחות הזמנים המשוערים ובוודאי להוציא כסף רב שלא תוכנן. לכן, על בית הבית להיות מעורב לחלוטין במהלך העבודה ולהוות גורם מכריע בהחלטות שונות שמתקבלות לגביו. בנוסף, לעתים בגלל אופן ההתקשרות עם הקבלן ובעלי המקצוע שנכנסו לביתנו במשך מספר שבועות, בגלל השיתוף הרב שאנו חווים אתו בקשר לתוכניות מראה הבית ועיצובו- נדמה, שהקבלן הפך להיות חבר שלנו. ואולם, חשוב מאוד לשים לב, עדיין מדובר בבעל מקצוע בעל אינטרסים שיצא מהר מאוד מהחיים שלנו, ולכן ההחלטות הסופיות חייבות להיות שלנו.