קבלן מוסמך בלוד – קבלנים מוסמכים מקצועיים, במחיר זול – התקשר

מה חשוב לדעת לפני שנכנסים לתקופת שיפוצים? ומדוע חשוב להיות מעורבים בתהליך השיפוץ?- לוד

 

חשוב מאוד שכל בעל בית שמביא קבלן לביתו יהיה מעורב באופן מלא וממשי בכל תהליך השיפוץ. פעמים רבות נוצר מצב של החלטות פתאומיות הנובעות ממקרים בלתי צפויים. למשל: אם במהלך השיפוץ תכננו לשדרג רק את ארונות המטבח ולהוסיף מספר אלמנטים דקורטיביים לצורך שיפור המראה והאווירה, אלא שאז התגלה, שצינורות האינסטלציה חלודים ומיושנים מאוד וכי בזמן הקרוב יהיה צורך להחליפם, הרי שבעל הבית יהיה חייב לקבל החלטה מידית: האם לשפץ כעת רק על פי התוכנית הראשונית ולהשאיר את החלפת הצנרת למועד מאוחר יותר הגם שהדבר יהיה כרוך בעוד תקופת שינויים ושיפוץ או שמא לטפל בצנרת כבר בהזדמנות זו. החלטות מעין אלו חייבות להתקבל במשותף יחד עם הקבלן. אומנם בעל הבית אמור לקבוע ולהחליט אם להרחיב מאוד את השיפוץ: גם להאריך את משך הזמן שלו, לסטות במידת מה מלוחות הזמנים המשוערים ובוודאי להוציא כסף רב שלא תוכנן. לכן, על בית הבית להיות מעורב לחלוטין במהלך השיפוץ ולהוות גורם מכריעה בהחלטות שונות שמתקבלות לגביו.

שיפוץ יכול להיות חלום שמתגשם ועלול חלילה גם להיות סיוט לילה שמתעורר לתחייה. הכול תלוי, כמובן, בבעל המקצוע ששכרנו. שיפוץ הוא תחום נרחב הקשור לשיפור מבנה והחלפת אלמנטים ישנים ובלתי שמישים בו לפי דרישות הלקוח ולפי צרכיו. בתוך מגוון רחב זה של עבודות שיפוץ- חשוב לוודא שהקבלן מוסמך שאותו אנו רוצים לשכור אכן מיומן, בעל ידע וניסיון בכל התחומים.

חשוב לזכור, ששיפוץ עשוי להיות חוויה מטלטלת ומרגשת. לעיתים מתכננים שיפוץ לפחות מספר חודשים אם לא שנים, וכמובן חוסכים כסף רב לאט ובהדרגה על מנת לאפשר את תשלום הביצוע לפי התוכניות והיעדים. ואולם, חוויות שיפוץ שאחרים עוברים עלולות להוות הגשמת כל הסיוטים ותקופה בלתי נסבלת. מובן, שהכול תלוי בהכנה הראשונית ובתכנון המדויק ביותר. במהלך ההכנה יש שלב של תכנון השיפוץ בפרטי פרטים- רצוי עם איש מקצוע מומחה, כגון: אדריכל או מעצב פנים. יש שלב של תכנון לוח זמנים והחלטה על תקציב סופי, אבל חלק הארי שעלול להכריע איך ייראה השיפוץ הוא ללא ספק הבחירה הקפדנית בבעל המקצוע- הקבלן המוסמך והמקצועי. לפיכך, אנו ממליצים לשכור קבלן מוסמך מתחום השיפוצים בקי ובעל ניסיון על מנת שהוא ינהל את הפרויקט ויהיה אחראי גם על הבאת בעלי מקצוע שונים לפי הסדר, לפי הצורך וגם על עמידה בלוח זמנים קפדני.