קבלן מוסמך בהרצליה – קבלנים מוסמכים מקצועיים, במחיר זול – התקשר

למה חשוב לבחור בקבלן מוסמך אמין יעיל ועם תוצאות מוכחות בשטח? – הרצליה

בבואכם לבחור קבלן מורשה עבור הבית בחדש שלכם או עבור פרויקט שיפוצים עליכם לחפש את הקבלן במקצועי, מנוסה, אמין ושיוכל לספק לכם את התוצאות המיטביות לעבודות השונות שלכם. הקבלן עם כל כוונתו הטובה ועם כל המיומנות, היכולת המקצועית והניסיון בסך הכול עושה את עבודתו השגרתית. זאת הסיבה שבעל הבית עצמו חייב להיות שותף עיקרי כבר בשלב התכנון דרך תהליך ביצוע העבודה וכמובן בעת גמר העבודה ושלב התשלום. הקבלן עשוי להציע כבר מלכתחילה פתרונות ליישום, תוכניות שיעלו זול יחסית ויהיו גם נוחות לעבודתו, ולעיתים אם תוכניות אלו אינן מתאימות לצרכינו או לחזון שאותו ראינו, רצוי להתערב במהלך התכנון, לנסות למצוא פתרונות ולא להתאכזב בגמר העבודה. 

כמו כן, חשוב מאוד שכל אחד המביא קבלן שיפוצים לביתו יהיה מעורב באופן מלא וממשי בכל תהליך השיפוץ. פעמים רבות נוצר מצב של החלטות פתאומיות הנובעות ממקרים בלתי צפויים. למשל: אם במהלך השיפוץ תכננו לשדרג רק את ארונות המטבח ולהוסיף מספר אלמנטים דקורטיביים לצורך שיפור המראה והאווירה, אלא שאז התגלה, שצינורות האינסטלציה חלודים ומיושנים מאוד וכי בזמן הקרוב יהיה צורך להחליפם, הרי שבעל הבית יהיה חייב לקבל החלטה מידית: האם לשפץ כעת רק על פי התוכנית הראשונית ולהשאיר את החלפת הצנרת למועד מאוחר יותר הגם שהדבר יהיה כרוך בעוד תקופת שינויים ושיפוץ או שמא לטפל בצנרת כבר בהזדמנות זו. החלטות מעין אלו חייבות להתקבל במשותף על ידי קבלן השיפוצים, שכן כלל לא בטוח שהוא מומחה גם בעבודות אינסטלציה או מערכת הביוב הביתית ומאידך, בעל הבית אמור להחליט אם להרחיב את השיפוץ- מה שיגרום גם להאריך את משך הזמן שלו, לסטות במידת מה מלוחות הזמנים המשוערים ובוודאי להוציא כסף רב שלא תוכנן. לכן, עלינו להיות מעורבים לחלוטין במהלך תיכנון ויישום הפרויקט.

יתרה מכך! ישנה חשיבות רבה לתכנון התקציב המדויק הוא גם פרט משמעותי במיוחד בשלב הראשוני של תכנון העבודה. חשוב מאוד שלא לשכוח להשאיר כסף נוסף לשלב הבלתי צפוי, כלומר: בכל שיפוץ או בנייה עלול להיות מצב שבו יעלו בעיות או תקלות לא צפויות שידרשו תוספת של תקציב מידי.